Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Canbolat'tan 693. Fetih yıldönümü mesajı

05.04.2019 21:34 tarihinde yayınlandı 520 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Canbolat'tan 693. Fetih yıldönümü mesajı
Osman Gazi ile başlayan Bursa'yı fetih hareketi, 1326'da Orhan Gazi zamanında tamamlanarak yeni bir dönem başladı. Çünkü Osmanlı Devleti, beylikten devlet hayatına geçti.
 
Ecdadımız, fethettiği bu kenti ilk başkent yapmakla kalmadı aynı zamanda medeniyetin de başkenti yaptı. Bursa Osmanlı’nın oluşturduğu medeniyetle dünyaya her daim örnek oldu.  Hanlar, hamamlar, camiler ilk burada yapıldı, ilk ticari sözleşmeler Bursa´da yapıldı. Bizim medeniyetimizin mayalandığı kurucu şehirdir Bursa. Büyük ticari potansiyeli ile Osmanlı hazinesine önemli gelir sağlayan Bursa, her zaman ilkler kenti oldu.    
 
İstanbul’un fethine kadar geçen dönemde 6 padişahı bağrına basan ve Osmanlının izlerini her köşesinde hissettiren bu ulu şehir bize, Şeyh Edebali’nin, Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin emanetidir. Bursa’ya gönül vermiş her vatandaşımız gibi bizler de ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu şehrin öneminin farkındayız.  Atalarımızın bizlere emaneti olan bu şehre, elimizden geldiği kadar layık olmaya ve her geçen gün artan bir aşkla hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, yüz yıllarca dünyaya hükmeden Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti,  yeşil Bursa’mızın fethinin 693. yıl dönümünü kutluyor, başta Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi olmak üzere şanlı ecdadımızı saygı ve rahmetle anıyorum.
 
Bursa’mızın fethi kutlu olsun.

Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Yeşilçam yasta! 542
Altın Palmiye Güney Koreli yön... 436
Korumak için hala şansımız var... 421
Meme kanseri tedavisinde umut ... 413
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 413
Peru'da çok büyük deprem! 404
Gazişehir Süper Lig’de! 396
Babaların çocuk bakımına ayırd... 389
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv