Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Canbolat'tan 100. Yıldönümü kutlama mesajı

18.05.2019 13:09 tarihinde yayınlandı 635 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Canbolat'tan 100. Yıldönümü kutlama mesajı
BURSA VALİSİ YAKUP CANBOLAT’IN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 100. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli Bursalılar,
 
Milletimizin makus talihini değiştiren, tarihi ve stratejik bir girişim olarak kabul edilen, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı ve aynı zamanda milletimiz ve ülkemiz için, büyük bir geleceğe doğru atılan ilk adım olan 19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlık duygularının ilk yansıması olup, kurtuluş zaferine atılan en önemli adımlardan birisidir. 
 
Bu adımın 100. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla kutlamaktayız.

Tam bir asır önce,19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır. Samsun’dan başlayan ve tüm yurda yayılan ulusal birlik ve beraberlik şuuru, kurtuluşa ulaşmamızın ana unsuru olmuştur.
 
Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir.Çünkü bizler gençlerimizi, milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara milletçe güveniyoruz.
 
Sevgili gençler,
 
Biliyoruz ki sizler, Türkiye’nin geleceği, yarınlarımızın teminatısınız.Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Kendinizi çağdaş bilimin ve teknolojinin ışığında yetiştirerek, ülkesine yararlı, manevi değerlerle donanmış bireyler olarak hayatlarınızın her alanında etkin rol alma gayreti içerisinde olmalısınız.
 
Geleceğin devlet yöneticileri, siyasetçileri, eğitimcileri, bilim adamları, sanatçıları ve diğer meslek temsilcileri olarak ülkemizi, bilimde, fende, ekonomide, uluslararası ilişkilerde, kültür ve sanatta, eğitimde, sporda elde edeceğiniz başarılarla,Cumhuriyetimizi taçlandıracağınıza yürekten inanıyorum.
 
Bu duygu ve düşüncelerle sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bu güne anlam katan gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle,  gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.
 
Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vali Yakup Canbolat’tan 'Basın... 254
DP, Büyükşehir'in 100 gününü d... 250
Avrupa’da sıcaklık Grönland Bu... 248
Hakkari'den acı haber! 236
136 adrese erişim yasağı! 228
Hentbolda imzalar atıldı 224
Türkiye tütünle mücadelede dün... 221
Başkan Erdem’den hayvan dostu ... 215
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv