Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Vali Canbolat'tan 'Anneler Günü' mesajı

10.05.2020 15:12 tarihinde yayınlandı 166 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Canbolat'tan 'Anneler Günü' mesajı
Yüreğindeki sınırsız sevgi ve sabır ile sarıldığı zaman tüm dertlerimizi yok eden, karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesidir annelerimiz.
                                    
Bilinçli ve sağlıklı bireyler ve sağlıklı bir toplumun yetişmesinde, eğitim hayatının ilk basamağı olan aile içi eğitim ve çocuklarımızın topluma faydalı bireylere dönüşmesi adına, tüm zorluklara rağmen fedakarlığın, merhametin ve koşulsuz sevginin birer timsalidir annelerimiz.
 
İnsanı insan yapan en yüce erdemlerin bireylerde hayat bulmasında ve gelecek kuşaklara aktarılmasında en büyük pay yine annelerimize aittir. Bu nedenle, ilk öğretmenimiz, yol göstericimiz, büyük destekçimiz ve yaşamdaki en önemli hazinemizdir annelerimiz.
 
Aile hayatının birleştirici unsuru olan annelerimiz günümüzde bu görevlerinin yanında ülkemiz sosyo-ekonomik yapısı içinde üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde gerek girişimci, gerekse bir çalışan olarak da önemli misyonlar üstlenmişlerdir. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir.
 
Bu zorlu hayat sürecinde nasıl yanımızda durup bizi yalnız bırakmadılarsa, bizler de onların yanında olmalı, ömürlerinin sonuna kadar onları baş tacı etmeli, mutlu ve her zaman kıymetini bilmeli ve kendilerine saygıda kusur etmemeli, annelerimizi huzurlu kılıp, evlat sevgisini en güzel şekilde onlara yaşatmalıyız. Haklarını hiçbir suretle ödeyemeyeceğimiz, bütün hayatı adanmışlıkla geçen annelerimizin her zaman yanında olmak, yüzlerini güldürmek, gurur duyacakları evlatlar olmak, hiç şüphe yoktur ki, onlara verilebilecek en kıymetli armağandır. Peygamber Efendimizin “Cennet, Annelerin Ayağı Altındadır” hadis-i şerifiyle payelendirdiği annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatıtlamalı, hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta mukaddes değerlerimiz uğruna evlatlarını şehit vermiş annelerimiz ve gazi anneleri olmak üzere, her zaman hürmetlerin en büyüğünü hak eden tüm annelerimizin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, tüm annelerimize aile fertleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günler diliyorum.
 
Yakup CANBOLAT
Bursa Valisi

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 6 milyon 325 bin 3010
4.585 vefat var, vaka 165.555 2777
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 599
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 299
Hastalıklar ellerimizde! 267
TFF'den kesin karar! 249
Lig'ler Haziran'da başlıyor... 235
Pulitzer ödülleri sahiplerini ... 220
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv