Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

ULUDAĞ 40 yıl süren Kış Uykusundan uyanıyor….

Osman GÜRÇAY

26.08.2018 21:18 tarihinde yayınlandı 287 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUDAĞ 40 yıl süren Kış Uykusundan uyanıyor….
Dünya turizminin en önemli dağlarından biri olan Bursa Uludağ ülkemizin en önemli kayak merkezini kendi içinde barındırıyor aynı zamanda kış ve doğa sporları merkezi olması, sıcak su kaynaklarını bulundurması, Marmara bölgemizin en yüksek dağı olması itibariyle çok önemlidir
 
Özellikle ulaşım alanında teleferik ve düzenli olarak tur otobüs seferleri yanı sıra taksi ile sağlanmaktadır. Uludağ’da yaz kampları önemli bir etkinlik olarak gerçekleştiriliyor. Bunun dışında yüzlerce çeşit ağaç ve endemik bitki kolonisi bulunduran ve bir çok hayvana ev sahipliği yapan önemli bir turizm merkezidir.
 
Orman alanlarında defne, zeytin, fındık, kızılçam, funda, kestane ,gürgen, ardıç, kızılcık, karaağaç ,karaçam ve muşmula gibi yüzlerce ağacı kendi doğasında barındıran bir turizm cennetidir.
 
Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ‘Dört Mevsim Uludağ’ çalıştayının başlaması ve bu çalıştayın içeriğinde ise yeni Bursa Uludağ’ ın 12 ay dünya turizmine hizmet vermesinin altının çizilmesi biz Uludağ Esnaflarına da görev ve sorumluklar yükledi.
 
Bu doğrultuda çok önemli projelerin startını verildi. Bizler de bu hassasiyete uyarak başta Bursa Valimiz Sayın İzzettin Küçük’ün Bursa turizmi ile yakından ilgilenmesi yine turizmden sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Yunus Fatih Kadiroğlu’nun bölgeyle yakından ilgilenmesi bizlere güç vermektedir.
 
Ve yine Milli Parklar 2.nci Bölge Müdürümüz Mustafa Bulut bir önceki Uludağ Milli Park Müdürü Ozan Hacıalioğlu ve şu anki Uludağ Milli Park Müdürü Yüksel Akdoğan Osmangazi Jandarma Bölük Komutanımız Sayın Aşkın Bozkurt ve tüm bürokratlarımızın desteklerini alarak kooperatif kurmuş bulunmaktayız.

 
Uludağ Esnaflar Turizm Geliştirme Kooperatifini kurma amacımız:
 
Burada hizmet veren esnaflarımızın münferit hareket etmelerinin önüne geçerek ve kurumsal bir tavır sergileyerek birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu göstermek, Uludağ için daha verimli çalışmalar yapabileceğimizi düşünerek ve devletin üreteceği projelere adalet ve hakkaniyet içince katkı koyabilmek içindir.
 
1.nci Oteller bölgesi 2.nci Oteller Bölgesi, Sarıalan Bölgesi, Minibüsçü esnafı ve taksicilerimiz bir araya gelerek Uludağ’da ki turizme daha nasıl güzel hizmet edebiliriz düşüncesiyle günlerce toplantı yaparak istişareler ederek ve Uludağ’ın marka ve değerli ismini tekrar parlatabilmek için güzel projeler düşünen esnaf arkadaşlarımızla bir araya gelerek bir takım projeleri hayata geçirmeye karar verdik.
 
Uludağ’da UYB ( Uludağ Yatırımcılar Birliği) ve Kayak Öğretmenleri Derneği vardır ve değerli çalışmalar yapmaktadırlar. Fakat bu birlik ve derneğin faaliyetleri sınırlı olup kış turizmine hitap etmektedirler.
 
Bizim amacımız ise Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla diğer dernekler ile uyum içinde hep birlikte devletimizin yanında ve 12 ay  Uludağ’ın hizmetinde olan Uludağ Esnaflar Turizm Geliştirme Kooperatifinin Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu olarak kamuoyunun bilgisine diyen Kurucu Başkan Güven Bilgin’e teşekkür ediyorum.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 577
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 505
Erdem seçim zaferi kutladı 490
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 480
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 478
Benzine büyük zam! 466
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 462
Valilikten meteorolojik uyarı! 453
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv