Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Ulaşım deyince akan sular durur

29.12.2018 17:34 tarihinde yayınlandı 241 defa okundu 0 defa yorumlandı
Ulaşım deyince akan sular durur
Fatih Mahallesi’nde vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mali anlamda sıkıntılı bir dönemdeyiz. Ancak trafik ve ulaşım deyince benim için akan sular durur. Burada bölge trafiğini rahatlatacak adımları da kısa zamanda atacağız” dedi.
 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bereket sofrası etkinliği kapsamında bu sabah Fatih Mahallesi’ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Sabah namazını Fatih Merkez Camii’nde kılan Başkan Aktaş, sabah kahvaltısını da vatandaşlarla birlikte yaptı. Kahvaltının ardından Fatih Mahallesi Muhtarı Ziya Alınca, mahalle halkının Büyükşehir Belediyesi’nden beklentilerini dile getirdi. Çelebi Mehmet Bulvarını İstanbul Caddesi’ne bağlayan kavşağın bağlantı yolları ile Adalet Caddesi’nin özellikle 400 metrelik bölümünün genişletilmesi talebinde bulunan muhtar Alınca, ulaşım sorununa acil çözüm beklediklerini söyledi.
 
Akan sular durur
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Bursa’nın hızlı büyümeye paralel olarak kentleşme ve ulaşım konusunda sıkıntılar yaşadığını hatırlatarak, 2020 sonuna kadar ulaşım sorununun konuşulmadığı bir Bursa inşa etmek için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Mali anlamda sıkıntılı bir dönemde olduklarının altınızı çizen Başkan Aktaş, “Ancak trafik ve ulaşım deyince benim için akan sular durur. Biliyorsunuz göreve gelir gelmez küçük dokunuşlarla akıllı kavşak ve yol genişletmelerle kısmi de olsa bir rahatlama sağladık. Tabi ki öyle 15-20 kavşaktaki düzenleme ile trafik sorunu halledemezsiniz. Bunun için ulaşım master planımızı hazırlıyoruz. Önümüzdeki süreçte katlı yollar, ulaşım için yeni yeni kamulaştırmalar yapılacak. Fatih Mahallesi’nde de genişletilmesi istenen Adalet Caddesi’nin 400 metrelik bölümüyle ilgili çalışmaları başlatalım. Burada bölge trafiğini rahatlatacak adımları da kısa zamanda atacağız” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv