Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Tweet ile kişilik analizi

Osman GÜRÇAY

20.03.2014 10:21 tarihinde yayınlandı 7410 defa okundu 0 defa yorumlandı
Tweet ile kişilik analiziSabah programları sayesinde bazen elektrik alıp aydınlanıyoruz. Bazen feyz alıp alemlere dalıyoruz. Birçok isimlerini bile yeni duyduğumuz yeni meslekler tanıyoruz.
 
Başlangıçta ilk modern dünürbaşı programı rayting rekorları kırınca, format üzerine format geliştirilip her kanala bir dünür haline geliverdi.
Eh, ihtiyaçdır diyerek arz ile talebin buluşmasından çıkan elektiriği(!) ulusca hoş gördük. Bazen kısa devre yapıyordu ama olsundu.

 
Sonra bir gün ekranlarda ‘bana adını söyle sana kişiliğini söyleyeyim’ mesleği icra edilmeye başladı. Kişi adını söylüyor, uzmanımız(!) da ona geçmişini ve geleceğini anlatıveriyordu. İyi güzel ama adı Fatih olan bir “Ürek”, bir de “ Terim” tanıyoruz.

Uzmanımız(!)bunu bir yorumlasa da öğrensek.

 
Bir başka gün hatun kişilerin bir cımbız bir ayna ile hallettikleri işin mimarı(!) karşımıza çıkıyor. Muhteremin mesleği “Kaş Mimarı”dır. Hangi okulu bitirmiş? Hangi eğitimi almış? Nerede proje çizmiş ki mimar ünvanını almış? Kıldan tüyden bir işle mimarlık olur mu diyen yok? Yine sabah programlarının assolisti olarak ekranlarda boy gösteriyor.
 
Fal ve türevleri anlatmakla bitmez olduğundan ve o kıtırları bin yıllardır yediğimizden o alana girmeyelim.
 
Bu günlerde bir tivit modası başladı. Herkes tivit atıyor. Bir olaya karşı kimse içinden 10’a kadar saymayı bilmediğinden herkes anında “çaktırı çaktırı” tivitliyor. Laf nereye gidiyor, ucu kime giriyor düşünen yok. Herkes attım bitti zannediyor ama kokusu sonra çıkıyor.
O kadar haddini aşanlar var ki, Bakara ile Makara yapabilme cüretinde bulunabiliyorlar. 

 
Artık “Tweet Doktoru” diye yeni bir meslek çıkabilir ve bendeniz kendimi buna hazırlıyorum. “Attığın tiviti söyle bana, ne mal olduğunu söyleyeyim sana” sloganı ile işe başlamayı düşünüyorum.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 45 milyon 148 bin 9101
10.177 vefat var, vaka 373.154 8207
Tuzla'da tuzlama olmak... 305
A Milli Takım aday kadrosu açı... 277
Seyahatlerde HES Kodu uygulama... 274
Nobel Fizik ödülünü de üç bili... 273
Zorlu mücadele Nilüfer'in 265
Elektrikli cihaza bağlı hastal... 257
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv