Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Tweet ile kişilik analizi

Osman GÜRÇAY

20.03.2014 10:21 tarihinde yayınlandı 6724 defa okundu 0 defa yorumlandı
Tweet ile kişilik analiziSabah programları sayesinde bazen elektrik alıp aydınlanıyoruz. Bazen feyz alıp alemlere dalıyoruz. Birçok isimlerini bile yeni duyduğumuz yeni meslekler tanıyoruz.
 
Başlangıçta ilk modern dünürbaşı programı rayting rekorları kırınca, format üzerine format geliştirilip her kanala bir dünür haline geliverdi.
Eh, ihtiyaçdır diyerek arz ile talebin buluşmasından çıkan elektiriği(!) ulusca hoş gördük. Bazen kısa devre yapıyordu ama olsundu.

 
Sonra bir gün ekranlarda ‘bana adını söyle sana kişiliğini söyleyeyim’ mesleği icra edilmeye başladı. Kişi adını söylüyor, uzmanımız(!) da ona geçmişini ve geleceğini anlatıveriyordu. İyi güzel ama adı Fatih olan bir “Ürek”, bir de “ Terim” tanıyoruz.

Uzmanımız(!)bunu bir yorumlasa da öğrensek.

 
Bir başka gün hatun kişilerin bir cımbız bir ayna ile hallettikleri işin mimarı(!) karşımıza çıkıyor. Muhteremin mesleği “Kaş Mimarı”dır. Hangi okulu bitirmiş? Hangi eğitimi almış? Nerede proje çizmiş ki mimar ünvanını almış? Kıldan tüyden bir işle mimarlık olur mu diyen yok? Yine sabah programlarının assolisti olarak ekranlarda boy gösteriyor.
 
Fal ve türevleri anlatmakla bitmez olduğundan ve o kıtırları bin yıllardır yediğimizden o alana girmeyelim.
 
Bu günlerde bir tivit modası başladı. Herkes tivit atıyor. Bir olaya karşı kimse içinden 10’a kadar saymayı bilmediğinden herkes anında “çaktırı çaktırı” tivitliyor. Laf nereye gidiyor, ucu kime giriyor düşünen yok. Herkes attım bitti zannediyor ama kokusu sonra çıkıyor.
O kadar haddini aşanlar var ki, Bakara ile Makara yapabilme cüretinde bulunabiliyorlar. 

 
Artık “Tweet Doktoru” diye yeni bir meslek çıkabilir ve bendeniz kendimi buna hazırlıyorum. “Attığın tiviti söyle bana, ne mal olduğunu söyleyeyim sana” sloganı ile işe başlamayı düşünüyorum.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 12 milyon 934 bin 4796
5.363 vefat var, vaka 212.993 4477
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 82 249
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 85 241
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 83 229
COVID-19'un kan gruplarına gör... 225
Meksika'da 7.4 büyüklüğünde de... 223
Bursaspor'da bir deprem daha! 222
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv