Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Türkyılmaz Satranç Ustası Karpov ile tavla oynadı

10.06.2019 20:16 tarihinde yayınlandı 665 defa okundu 0 defa yorumlandı
Türkyılmaz Satranç Ustası Karpov ile tavla oynadı
Dünyanın en ünlü satranç ustası, Uluslararası Barış Vakıfları Birliği Başkanı Anatoliy Karpov, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Türkyılmaz satrancın yaşayan en büyük efsanelerinden Anatoliy Karpov ile önce satranç ardından da tavla oynadı. 
 
Satrancın yaşayan en büyük efsanelerinden Anatoliy Karpov, satranç etkinliği için geldiği Mudanya’da Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Dünyanın en ünlü satranç ustası olan Uluslararası Barış Vakıfları Birliği Başkanı Anatoliy Karpov, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 2015 yılında deniz üzerinde 460 kişiyle oluşturulan "Barış Sembolü” ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mudanya’nın “Barış Kenti” olarak anıldığını belirten Karpov, Başkan Türkyılmaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan'ın da bulunduğu ziyarette Türkyılmaz ile satranç oynayan Karpov, hamlelerini yaptığı satranç tahtasını imzalayarak Başkan Türkyılmaz'a hediye etti.

Karpov, belediye ziyaretinin ardından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında atıklardan müzik aleti oluşturan Gençlik ve Çocuk Meclisi üyelerinin sergilediği performansı izledi. Anatoliy Karpov daha sonra Başkan Türkyılmaz ile birlikte Tirilye’de tarihi mekanları gezdi. Restorasyonu devam eden tarihi Taş Mektep’in Barış Müzesi’ne ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Türkyılmaz, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti’ne yakışır bir müzeyi tüm insanlığa kazandıracaklarını ifade etti.  Başkan Türkyılmaz daha sonra satranç efsanesi Karpov’u tavla oynamaya davet etti. Anadolu’da gelenekselleşen tavlanın ortaya çıkış hikayesini anlatan Başkan Türkyılmaz, Karpov ile birlikte tavla oynadı. 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Paris'te Bursa rüzgarı... 166
Bursa’da sürücülere ‘Yayaya Sa... 166
Nilüfer Belediyesi’nden okul k... 164
Bursaspor ZTK'da 4. turda 159
İstanbul 5,8 ile sallandı! 157
'Bursa Zeki Müren’e hak ettiği... 155
Prof. Dr. Taneli’den Alzheimer... 146
Nilüfer’de Balkan rüzgarı esec... 144
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv