Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Türkyılmaz Satranç Ustası Karpov ile tavla oynadı

10.06.2019 20:16 tarihinde yayınlandı 788 defa okundu 0 defa yorumlandı
Türkyılmaz Satranç Ustası Karpov ile tavla oynadı
Dünyanın en ünlü satranç ustası, Uluslararası Barış Vakıfları Birliği Başkanı Anatoliy Karpov, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Türkyılmaz satrancın yaşayan en büyük efsanelerinden Anatoliy Karpov ile önce satranç ardından da tavla oynadı. 
 
Satrancın yaşayan en büyük efsanelerinden Anatoliy Karpov, satranç etkinliği için geldiği Mudanya’da Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı makamında ziyaret etti. Dünyanın en ünlü satranç ustası olan Uluslararası Barış Vakıfları Birliği Başkanı Anatoliy Karpov, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 2015 yılında deniz üzerinde 460 kişiyle oluşturulan "Barış Sembolü” ile Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Mudanya’nın “Barış Kenti” olarak anıldığını belirten Karpov, Başkan Türkyılmaz’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti. CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan'ın da bulunduğu ziyarette Türkyılmaz ile satranç oynayan Karpov, hamlelerini yaptığı satranç tahtasını imzalayarak Başkan Türkyılmaz'a hediye etti.

Karpov, belediye ziyaretinin ardından Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında atıklardan müzik aleti oluşturan Gençlik ve Çocuk Meclisi üyelerinin sergilediği performansı izledi. Anatoliy Karpov daha sonra Başkan Türkyılmaz ile birlikte Tirilye’de tarihi mekanları gezdi. Restorasyonu devam eden tarihi Taş Mektep’in Barış Müzesi’ne ev sahipliği yapacağını belirten Başkan Türkyılmaz, Barışın ve Kardeşliğin Başkenti’ne yakışır bir müzeyi tüm insanlığa kazandıracaklarını ifade etti.  Başkan Türkyılmaz daha sonra satranç efsanesi Karpov’u tavla oynamaya davet etti. Anadolu’da gelenekselleşen tavlanın ortaya çıkış hikayesini anlatan Başkan Türkyılmaz, Karpov ile birlikte tavla oynadı. 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 11 milyon 317 bin 4453
5.225 vefat var, vaka 205.758 4196
Nilüfer’de tıbbi aromatik bitk... 1121
MHK'den flaş açıklama! 274
Yeni Zelanda salgını atlattığı... 262
Koronavirüs ile ilgili yeni bu... 248
Benzin ve motorine büyük zam! 245
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 80 223
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv