Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Türkiye-İran sınır kapıları kapatıldı!

23.02.2020 23:55 tarihinde yayınlandı 174 defa okundu 0 defa yorumlandı
Türkiye-İran sınır kapıları kapatıldı!
Türkiye İran ile sınır kapılarının koronavirüsün ülkede yayılması nedeniyle geçici olarak kapatıldığını açıkladı. Sosyal medyada sınır kapılarının kapatılması için kampanya başlatılmıştı.
 
Türkiye toplam 43 koronavirüs vakası tespit edilen komşusu İran ile mevcut dört sınır kapısını geçici olarak kapatma kararı aldı. İran’da virüs nedeniyle şu ana kadar 8 kişi yaşamını yitirdi.
 
Türkiye'de bugün bazı Twitter kullanıcıları #iransınırkapısıkapatılsın hashtag'i ile İran sınırının kapatılması için kampanya başlatmıştı.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile vatandaşları korumak adına sınır kapılarının kapatılması kararı aldıklarını duyurdu. Koca "Bakanlığımız bünyesinde görev yapan Bilim Kurulumuzun önerisiyle tavsiye kararları kapsamında sınır hareketinin azaltılması noktasında ilave tedbirlere ihtiyaç duyuldu. İran'daki tablonun giderek artış göstermesi sebebiyle komşumuzla sınırlarımızı geçici olarak kapatma kararı aldık" şeklinde konuştu.
 
İran ile kara ve demiryolu geçişlerinin Türkiye saati ile saat 17.00 itibarı ile durdurulduğunu, tüm uluslararası uçuşların ise 20.00 itibarı ile tek taraflı geçici olarak durdurulduğunu kaydeden Koca, İran'dan Türkiye'ye gelişlerin durdurulduğunu, Türkiye'den İran'a gidişlerin devam edeceğini açıkladı.
 
 
İran'da virüsün hızla yayılması nedeniyle 14 bölgede okullar ve üniversiteler tatil edilirken, sinema ve tiyatrolar kapandı. Başkent Tahran'da eczaneler ve süpermarketlerdeki bütün dezenfekte etme ürünlerinin tükendiği bildiriliyor.
 
İran ülkeye ve ülkeden sehayatlere kısıtlama getirirken, Kuveyt Havayolları'nın ülkeye uçuşları durdurduğu bildirildi.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : Türkiye, İran, koronavirüs

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa Uludağ Üniversitesi’de y... 246
İşte UEFA Uluslar Ligi'ndeki r... 221
Baro’nun Güçlü Kadın Başarı Öd... 219
Şampiyonluk hayal mi oluyor! 217
Vali Yakup Canbolat'tan 'Kadın... 207
Korona'dan ölenler 3 bini aştı 199
DSÖ koronavirüsü "pandemi" ila... 198
Vali Canbolat'tan '14 Mart Tıp... 189
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv