Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Tofaş, gençler için 'Semt Sahaları' açıyor!

17.09.2019 23:40 tarihinde yayınlandı 116 defa okundu 0 defa yorumlandı
Tofaş, gençler için 'Semt Sahaları' açıyor!
Tofaş, Bursa’yı Basketbol Şehri Yapma Vizyonuyla “50 Pota” Projesini Devreye Aldı!
 
Bursa’yı Basketbol Kenti yapma vizyonu doğrultusunda çalışan Tofaş Spor Kulübü, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.  
Basketbolun, Bursa’da günlük hayatın bir parçası olmasını amaç edinen kulüp, “50 Pota” ismini verdiği Semt Sahaları Projesi’nin açılışını 17 Eylül Salı günü Osmangazi ilçesinin Yunuseli Semti’nde gerçekleştirdi. 

Törene; Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Tofaş CEO’su ve Tofaş Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu ile Tofaş Basketbol Takımı’nın oyuncuları katıldı. 

Tofaş Spor Kulübü’nün; Bursa Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediyelerle iş birliğiyle hayata geçirdiği Semt Sahaları, Bursa’nın çeşitli bölgelerindeki mahallelerde yer alacak.
 
Tofaş Spor Kulübü; kapsamlı alt yapı projelerinin yanı sıra Bursa’yı Basketbol Kenti yapma vizyonu paralelinde çalışmalarını ve basketbola olan desteğini sürdürüyor. Bu paralelde devreye alınan, “50 Pota” Semt Sahaları Projesi, 17 Eylül 2019 Salı günü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, Tofaş CEO’su ve Spor Kulübü Başkan Cengiz Eroldu, Tofaş Basketbol Takımı ile Yeni Nesil Tofaş çocuklarının katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı. 
 
Açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, “Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından Tofaş yarım asırdır bu şehirde üretim yapan, Bursa’mızın en önemli kuruluşlarından biridir. Tofaş aynı zamanda, sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkıyor. Sporda, eğitimde, kültür ve sanat alanlarında da Tofaş’ı görüyoruz. Bunu en güzel örneklerinden biri de bugün bizleri bir araya getiren bu projedir. İnanıyoruz ki bu çalışmalar Bursa’nın spor kenti özelliğine güç katacaktır.” şeklinde açıklamada bulundu. 
 
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar “Tofaş Spor Kulübü’nün başlattığı “50 Pota” Semt Sahaları Projesi kapsamında biz de Osmangazi Belediyesi olarak 8 farklı noktada saha çalışmalarını başlattık. Aktif, üreten bir gelecek için katkı sağlayan herkese ve bu güzel projenin mimarı olan Tofaş Spor Kulübümüze çok teşekkür ediyorum.”  diye konuştu. 
 
Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ise konuşmasında “50 Pota” Semt Sahaları projesi ile Bursa’daki köklü basketbol kültürü daha da canlandırılacaktır. Hem çocuklarımızın hem de yetişkinlerimizin yaşan alanları içinde basketbol oynama imkanları artacaktır. Basketbolu günlük hayatımızın içerisine yerleştirebilmek federasyon olarak öncelikli hedeflerimizden bir tanesi. Bu spora küçük yaşta mahallede adım atmış ve ay yıldızlı formayı birçok kez gururla giymiş biri olarak; basketbolun Türkiye’nin her mahallesinde oynanır olması benim en büyük hayallerimden biri. Tofaş Spor Kulübü’nün ve Belediyelerimizin bu değeri katkısının diğer kulüp ve belediyelerimizce de örnek alınmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu 
 
Tofaş CEO’su ve Tofaş Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu ise “Bursa’yı Basketbol Kenti Yapma vizyonuyla çalışıyoruz. Bugün devam ettirdiğimiz projelerimize bir yenisini eklemenin mutluluğunu yaşamaktayız. “50 Pota” Semt Sahaları, bizi heyecanlandıran en yeni faaliyetimiz. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun gençlerin heyecan ve potansiyeline olan inancı ve desteği; Basketbolu yaygınlaştırma amacıyla “yer gösterin, pota yapalım” yaklaşımı ve yurt genelinde 10 bin pota hedefi de projemizin doğru bir hamle olduğunu ifade ediyor” diye konuştu. 
 
Bursa’nın Osmangazi’ye bağlı olan Yunuseli Semti’ndeki sahada gerçekleşen açılışın ardından davetliler Mustafa Vehbi Koç Spor Salonu’nda ağırlandı. 
 
“Tofaş, vizyonunu gelecek nesillere aktarmayı sürdürecek”
Mustafa Vehbi Koç Spor Salonu’nda kapsamlı bir sunum yapan Tofaş CEO’su ve Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu, Tofaş’ın sosyal sorumluluk faaliyetlerine değindi. Eroldu “Kurum olarak ekonomik ve toplumsal kalkınmayı birbirinden ayırmıyoruz. Gerek sanayi, gerekse sportif faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik hedefimizle çalışıyoruz. Bursa bizim için çok değerli. Tofaş’ın 50 yılı aşan bilgi birikimi ve bakış açısını, neredeyse kuruluşumuzla eş zamanlı olarak hayata geçen kulübümüzde; yeni nesillere aktarmaya çalışıyoruz. Şirketimizin ekonomik gelişime katkı sağlayan yönetim kültürünü de basketbol yatırımlarımıza taşıyoruz. Bu konuda örnek bir model oluşturmak en büyük hedeflerimizden biri” diye konuştu. 
 
Tofaş’ın sosyal projelerinde sadece basketbol odaklı değil, toplumun geneline katkı sağlama amacıyla hareket ettiğini vurgulayan Eroldu ayrıca “Bugün altyapılarımız sadece sporcu değil, sporun değerlerini koruyup, iyi insan yetiştirmek için çalışıyor. 10 şehirde, 18 basketbol okulumuz faaliyet gösteriyor. Okullarımızda 3 bin 655 çocuk basketbol eğitimi alıyor. Basketbol okullarının yanı sıra; sporun fiziksel ve mental yararlarını çocuklarımıza yaşatmayı hedeflediğimiz “Yeni Nesil Tofaş” sosyal sorumluluk projemizle 3 bini aşkın çocuğu basketbol ile tanıştırdık.  Halen devam etmekte olan projede; çocuklar ve velileri kapsayan bir eğitim programı yürütüyoruz” dedi.  Cengiz Eroldu ayrıca 2018 – 2019 sezonunda Renk Otizm Derneği ile hayata geçirdikleri One Team projesinin de en iyi 3. Proje seçilerek Bronz Ödül’e layık görüldüğünü ifade etti. 
 
Bursa’nın dört bir yanına 50 Semt Potası 
“50 Pota” Semt Sahaları’nı devreye alırken; Tofaş’ın Türkiye’ye olan katma değeri ile örtüşen bir iş yapma hedefiyle yola çıktıklarına değinen Cengiz Eroldu  “50 Pota Semt Sahaları projemizin çocuklarımıza fayda sağlayacağı ve hayatlarına olumlu etki edeceğine inanıyorum. Bursa’nın dört bir yanına yayılacak bu alanlar, bulundukları mahallelerde sporun etkisini yaşatan sahalar olacak. Belki de geleceğin yıldızları bu sahalardan çıkacak. Bu sahalarda basketbol oynayan gençler profesyonel sporcu olmasalar bile, sporun olumlu etkileriyle daha sağlıklı ve dengeli bir hayat sürecekler” diyerek sözlerini sonlandırdı. 
 
Editöre Not:
1974 yılından bu yana Tofaş Spor Kulübü aracılığı ile Bursa’daki spor kültürünü geliştiren Tofaş, “50 Pota” Semt Sahaları projesini geçtiğimiz sene kuruluşunun 50. yılı kapsamında devreye alma kararı aldı. Bursa’nın birçok belediyesinin de dâhil olduğu ve Tofaş tarafından Bursa gençliğine hediye edilen sahaların 40 tanesi 2019 yılında, 10 tanesi ise 2020 yılında tamamlanacak. 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa'ya yeni Emniyet Müdürü 169
Şehitler diyarına görkemli anı... 156
Verilerde güvenlik açığı! 156
Bursa Tekstili Premiere Vision... 155
Paris'te Bursa rüzgarı... 154
Sahil işgaline geçit yok 154
Bursa’da sürücülere ‘Yayaya Sa... 152
Her 11 saniyede bir anne ya da... 152
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv