Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seramik ile çizgilerin dansı!

04.02.2019 20:01 tarihinde yayınlandı 1500 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seramik ile çizgilerin dansı!
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğterim Elemanı olan Seramik Sanatçısı Levent Vardal'ın "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Huri Aykut'un Proje Koordinatörlüğünde Akeramos Sanat Galerisi'nde açıldı.

2-14 Şubat tarihleri arasında açık kalacak olan "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Bursalı sanatverlerin yoğun ilgisini çekti.

Sanatçı Levent Vardal'ın  branşı Endüstriyel Seramik Tasarımı olup, Vardal 25 yıllık bir akademisyen olarak üniversitede bu branşın derlerini vermektedir.

Seramik karo üzerine"sıraltı ve "kazıma" teknikleri ile resmedilmiş, her biri sadece bir adet çalışılmış 100 farklı marka ve model otomobilden oluşan bu segi, Seramik Tasarımının uzun soluklu üretim aşamalarının yaşattığı monotonluktan sıyrılma düşüncesi ile yola çıkılan ve otomobillerin sırları ile seramiğin ana malzemesi "sır" ın biraraya getirilmeye çalışıldığı renkli bir dünyayı anlatmaktadır.

Konsept olarak kalmış, üretilip simge haline gelmiş, üretimi başladıktan sonra değişik nedenlerden dolayı üretimi durdurulmuş, kendine özgü sırları, hikayeleri olan otomobiller seçilmiş ve resmedilmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 5 milyon 871 bin 2869
4.489 vefat var, vaka 162.120 2631
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 256
Hastalıklar ellerimizde! 235
İşte 'Normalleşme' kararları! 207
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 203
TFF'den kesin karar! 198
Pulitzer ödülleri sahiplerini ... 188
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv