Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seramik ile çizgilerin dansı!

04.02.2019 20:01 tarihinde yayınlandı 1345 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seramik ile çizgilerin dansı!
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğterim Elemanı olan Seramik Sanatçısı Levent Vardal'ın "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Huri Aykut'un Proje Koordinatörlüğünde Akeramos Sanat Galerisi'nde açıldı.

2-14 Şubat tarihleri arasında açık kalacak olan "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Bursalı sanatverlerin yoğun ilgisini çekti.

Sanatçı Levent Vardal'ın  branşı Endüstriyel Seramik Tasarımı olup, Vardal 25 yıllık bir akademisyen olarak üniversitede bu branşın derlerini vermektedir.

Seramik karo üzerine"sıraltı ve "kazıma" teknikleri ile resmedilmiş, her biri sadece bir adet çalışılmış 100 farklı marka ve model otomobilden oluşan bu segi, Seramik Tasarımının uzun soluklu üretim aşamalarının yaşattığı monotonluktan sıyrılma düşüncesi ile yola çıkılan ve otomobillerin sırları ile seramiğin ana malzemesi "sır" ın biraraya getirilmeye çalışıldığı renkli bir dünyayı anlatmaktadır.

Konsept olarak kalmış, üretilip simge haline gelmiş, üretimi başladıktan sonra değişik nedenlerden dolayı üretimi durdurulmuş, kendine özgü sırları, hikayeleri olan otomobiller seçilmiş ve resmedilmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vali Yakup Canbolat’tan 'Basın... 254
DP, Büyükşehir'in 100 gününü d... 250
Avrupa’da sıcaklık Grönland Bu... 248
Hakkari'den acı haber! 236
136 adrese erişim yasağı! 228
Hentbolda imzalar atıldı 224
Türkiye tütünle mücadelede dün... 221
Başkan Erdem’den hayvan dostu ... 215
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv