Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seramik ile çizgilerin dansı!

04.02.2019 20:01 tarihinde yayınlandı 443 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seramik ile çizgilerin dansı!
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğterim Elemanı olan Seramik Sanatçısı Levent Vardal'ın "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Huri Aykut'un Proje Koordinatörlüğünde Akeramos Sanat Galerisi'nde açıldı.

2-14 Şubat tarihleri arasında açık kalacak olan "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Bursalı sanatverlerin yoğun ilgisini çekti.

Sanatçı Levent Vardal'ın  branşı Endüstriyel Seramik Tasarımı olup, Vardal 25 yıllık bir akademisyen olarak üniversitede bu branşın derlerini vermektedir.

Seramik karo üzerine"sıraltı ve "kazıma" teknikleri ile resmedilmiş, her biri sadece bir adet çalışılmış 100 farklı marka ve model otomobilden oluşan bu segi, Seramik Tasarımının uzun soluklu üretim aşamalarının yaşattığı monotonluktan sıyrılma düşüncesi ile yola çıkılan ve otomobillerin sırları ile seramiğin ana malzemesi "sır" ın biraraya getirilmeye çalışıldığı renkli bir dünyayı anlatmaktadır.

Konsept olarak kalmış, üretilip simge haline gelmiş, üretimi başladıktan sonra değişik nedenlerden dolayı üretimi durdurulmuş, kendine özgü sırları, hikayeleri olan otomobiller seçilmiş ve resmedilmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 522
Tatil müzede güzel 518
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 507
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 502
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 499
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 499
Okyanustan eve suyun serüveni 499
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 495
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv