Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seramik ile çizgilerin dansı!

04.02.2019 20:01 tarihinde yayınlandı 945 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seramik ile çizgilerin dansı!
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğterim Elemanı olan Seramik Sanatçısı Levent Vardal'ın "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Huri Aykut'un Proje Koordinatörlüğünde Akeramos Sanat Galerisi'nde açıldı.

2-14 Şubat tarihleri arasında açık kalacak olan "Sırlar ve Otomobiller" sergisi Bursalı sanatverlerin yoğun ilgisini çekti.

Sanatçı Levent Vardal'ın  branşı Endüstriyel Seramik Tasarımı olup, Vardal 25 yıllık bir akademisyen olarak üniversitede bu branşın derlerini vermektedir.

Seramik karo üzerine"sıraltı ve "kazıma" teknikleri ile resmedilmiş, her biri sadece bir adet çalışılmış 100 farklı marka ve model otomobilden oluşan bu segi, Seramik Tasarımının uzun soluklu üretim aşamalarının yaşattığı monotonluktan sıyrılma düşüncesi ile yola çıkılan ve otomobillerin sırları ile seramiğin ana malzemesi "sır" ın biraraya getirilmeye çalışıldığı renkli bir dünyayı anlatmaktadır.

Konsept olarak kalmış, üretilip simge haline gelmiş, üretimi başladıktan sonra değişik nedenlerden dolayı üretimi durdurulmuş, kendine özgü sırları, hikayeleri olan otomobiller seçilmiş ve resmedilmiştir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 620
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 540
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 529
Erdem seçim zaferi kutladı 529
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 520
Benzine büyük zam! 513
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 507
Aktaş: 'Bursa'yı hizmetlerle b... 497
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv