Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Sedat Yalçın bu kez doğru zamanda…

Osman GÜRÇAY

13.11.2018 22:04 tarihinde yayınlandı 2633 defa okundu 0 defa yorumlandı
Sedat Yalçın bu kez doğru zamanda…
AK Parti Eski İl Başkanı Sedat Yalçın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaat etti.
 
Adaylık müracaatı için İl Başkanlığına eşi Aliye Yalçın, çocukları Burak Yalçın ve Gizem Yalçın Akan ile birlikte gelen Sedat Yalçın, İl Başkanı Ayhan Salman tarafından karşılandı. Ayhan Salman'a Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvuru evraklarını teslim eden Sedat Yalçın "Bugün 31 Mart  2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimleriyle ilgili  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday adaylığı ile ilgili İl Başkanlığımıza müracaatta bulunuyoruz" dedi. 
 
Sedat Yalçın adaylık başvurusu öncesinde  PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak Gabar Dağı bölgesi Gömeç kırsalında şehit olan iki askerden biri olan Bursalı Uzman Çavuş Ünal Olgun'a rahmet diledi. 
 
Bursa'nın kadim bir şehir olduğuna dikkat çeken Sedat Yalçın "Tarihi süreçlere tanıklık etmiş bir kent olan Bursa, sonradan aldığı göçlerle yıpranmış bir kent dokusuna sahip. Şehrimizde önemli çalışmalar da yapılıyor elbette. Bizde kısa, orta ve uzun vadede şehrimizi  daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi. 
 
Sedat Yalçın ayrıca Bursa'nın sahip olduğu tarım, sanayi ve turizm başlıklarında oluşacak gündemlerde önemli çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizerek, ‘ Ben kendi adıma gerek devlet gerek özel sektörde, gerekse siyasette biriktirdiğim tecrübelerimi bu şehrin ihtiyaçlarının çözümü noktasında değerlendirmek için Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adayıyım diye konuştu. 
 
Yalçın "Bilindiği üzere dünyada kentler rekabet içinde yarışıyorlar, başarılı olmuş kentler ise dünyada stratejik bir planla yönetiliyor, yetki konusunda hükümetleriyle iletişim halinde çalışıp, finansman planları ortaya konuluyor ve toplumun tüm katmanları o projeye destek veriyor. Bizde bu plan dâhilinde uyumlu bir anlayışla yönetilen bir belediye planlıyoruz" dedi. 
 
Yalçın, Nasip olur da Belediye Başkanı olursak şehrimizde tarım kesiminde yaşanan sorunlara doğrudan müdahil olacağız, sanayi kesiminin rekabetçi olma özelliğine katkı vereceğiz dedi.  Kültür ve turizm konusunda önemli çözümler üreteceğiz diye konuşan Sedat Yalçın, aile ekonomileri programıyla  hane halkının giderlerini azaltıcı, gelirlerini arttırıcı mikro projelerle halkın gelir artırımına katkı sağlayacaklarını da ifade etti.
 
Ak Parti İl Başkanı Ayhan Salman ise konuşmasında "Önceki dönem il başkanlarımızdan Sedat Yalçın başkanımız bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili başvurusunu almış bulunmaktayız, önceki dönemlerde uzun yıllar  partimizde başkanlık  yapan Sedat Bey önemli görevlerde bulundu birikimi donanımıyla sevdiğimiz değerli bir büyüğümüz şehrimize ülkemize hayırlar getirmesini niyaz ediyorum" dedi. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 32 milyon 610 bin 7603
7.929 vefat var, vaka 312.966 6957
İthal otoda ÖTV artışı 345
Yeni Başkan Erkan Kamat oldu 233
TFF'den flaş açıklama! 216
Dünyada her yıl 800 bin kişi i... 202
A Milli Takımın tadı yok 201
Bursaspor'da yeni Teknik Direk... 193
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv