Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Seda Sayan Show’un 'şov’u çıktı!

04.09.2014 18:29 tarihinde yayınlandı 5460 defa okundu 0 defa yorumlandı
Seda Sayan Show’un 'şov’u çıktı!
Flash TV'de yayınlanan evlilik programına çıkıp, eş arayan Sefer Çalınak, iki karısını öldürdüğünü söylemesinin ardından canlı yayından kovulmuştu. Sefer Çalınak bu kez Show TV'de Seda Sayan'ın programına konuk oldu. 5 kez evlenen ve 2 eşini öldüren Sefer Çalınak'ı canlı yayında ağırlayan Seda Sayan, "Peki, erkek karısını neden öldürür?" diyerek büyük tepki çekti. Sayan'ın Çalınak'a "Bu kadar güler yüzlü bir katil gördünüz mü" demesi de tepkilerin odağı oldu. Canlı yayına telefonla bağlanan Sefer Çalınak’ın öldürdüğü kadınlardan birinin oğlu ise Seda Sayan’a tepki gösterdi. Sefer Çalınak’ın televizyona çıkartılmamasını isteyen annesi öldürülen gence, Sayan’ın “Neden çıkartmayacakmışız” demesi tansiyonu yükseltti. Annesi öldürülen genç, Sefer Çalınak’ın iki kadını öldürdüğünü hatırlatarak tepkisini devam ettirdi. 
Aile Bakanlığı, Seda Sayan Show'u RTÜK’e şikayet etti
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, "Seda Sayan Show" programına iki eşini öldürmüş bir kişinin konuk edilmesini, RTÜK'e twitter hesabı üzerinden şikayet etti.
Bakanlık açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
"Kamu hizmeti yayıncılığı sorumluluğuna sahip olması gereken medyanın, kadına yönelik olumsuz değer yargılarını pekiştiren, şiddeti meşrulaştıran söylem ve uygulamalarda bulunması kabul edilemez. Şiddeti, suçu ve suçluyu masum gösteren her türlü söylem ve uygulamayı kınıyoruz. Bu çerçevede, Aile Bakanlığı olarak söz konusu programla ilgili RTUKONLINE'a resmi başvuruda bulunduk."
 
Sponsor tepkilere dayanamadı
Seda Sayan'ın 2 eşini öldüren adamı canlı yayına çıkarması sosyal medyada büyük tepki çekmiş, programın yayından kaldırılması için kampanya başlatılmıştı. 
Seda Sayan'a ve kanala tepki gösteren izleyiciler programa sponsor olan Schafer markasını da mail yağmuruna tuttu. Schafer tepkilerden sonra sponsorluktan çekildi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’nın kültürel değeri; Gez... 224
Valilikten meteorolojik uyarı! 191
Çocuklara yönelik şiddet üç ka... 170
Biletler askıda... 165
BUSADER'den "Engelsiz Park" ya... 162
BUDO Salı seferleri de iptal 150
Bursa Yeni Yıla hazır! 146
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv