Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Sahne Eseri Yazma Yarışması’na başvurular başladı

15.01.2020 19:56 tarihinde yayınlandı 131 defa okundu 0 defa yorumlandı
Sahne Eseri Yazma Yarışması’na başvurular başladı
Nilüfer Belediyesi, sanata katkı koymak ve tiyatro oyunları yazmaya teşvik etmek  adına bu yıl dördüncü kez Sahne Eseri Yazma Yarışması düzenliyor. Yarışmaya katılmak isteyenler 4 Mayıs’a  kadar başvuruda bulunabilecek.
 
Sanatın her dalında etkinlikler düzenleyen, sanatçının yanında olan Nilüfer Belediyesi, tiyatro sanatına da katkılarını sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi’nin bu anlamda sürdürdüğü Sahne Eseri Yazma Yarışması da tiyatro dünyası için önemli bir çalışma. 

Nilüfer Belediyesi her yıl büyük ilgi gören Sahne Eseri Yazma Yarışması’nı bu yıl da Mitos Boyut Yayınları iş birliği ile gerçekleştiriyor. 

Yarışma, toplumun meselelerini sahne fikrini merkeze alarak ve tiyatro estetiği içerisinde aktarmayı amaçlayan genç yazarları teşvik etmek, ülkenin tiyatro birikiminden beslenerek kendine özgü bir yapı ve dil üreten yerli tiyatro oyunu repertuvarını zenginleştirmek ve edebiyatçıları, şairleri tiyatro oyunları yazmaya özendirmek amacıyla düzenleniyor.

Başvuruları 4 Mayıs 2020 günü  saat 17.00’ye kadar devam edecek olan Sahne Eseri Yazma Yarışması 2020 yılı içinde sonuçlanacak. 

Başvurular Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi’ndeki Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’ne elden, iadeli taahhütlü posta veya kargo yoluyla yapılacak 4 Mayıs’tan sonra belirtilen adrese ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacak.

Ödüle değer bulunan oyunlar 2020 yılı Ekim ayı içinde  www.nilufer.bel.tr/nilufertiyatrove www.niluferkentiyatrosu.com adresinden duyurulacak. 

Yarışmada bu yıl birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 8 bin TL, üçüncülük ödülü 6 bin TL olarak belirlendi. 

Nilüfer Belediyesi Özel Ödülüne değer görülen eserin sahibine de 10 bin TL para ödülü verilecek. 

Dereceye giren oyunlar Mitos Boyut Tiyatro Yayınları (Tem Yapım Yayıncılık Ltd. Şti.) tarafından basılacak ve  50 adet yazar kopyası haricinde basılan oyunlar piyasaya sürülecek.
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 20 milyon 956 bin 5888
5.934 vefat var, vaka 246.861 5452
Mimarlar soruyor: 'Yeşil mi Bu... 265
DSÖ: 'Koronavirüs aşısı 2021 o... 242
Hakkari'den acı haber! 230
Timsah turu zora soktu! 229
Kılıçdaroğlu yeniden başkan... 224
Lozan Antlaşması'nın 97. yılı 224
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv