Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Robotlar da bilgisayarlar kadar savunmasız

12.07.2017 18:02 tarihinde yayınlandı 5872 defa okundu 0 defa yorumlandı
Robotlar da bilgisayarlar kadar savunmasız
Robotlar günlük hayatımıza her geçen gün hızla girmeye devam ediyor. Hastanelerden evimizdeki eşyalara kadar birçok yerde robotları kullanıyoruz. Robotların da internet bağlantıları var ve bu da onları potansiyel saldırılara açık hale getiriyor.
 
Robotlar, her yerde günlük hayatımızın bir parçası.
 
Güney Kore’deki Incheon Uluslararası Havalimanı’nda robotlar yolculara uçağa binecekleri kapılara giden uzun yol boyunca rehberlik ediyor ve faydalı bilgiler veriyor.
 
Ameliyathanelerde çok yakında, komplike robotlar, insan elinin yapması için çok hassas olan hareketler konusunda kullanılacak.
 
Tüm bu makineler onları yapanlar tarafından yazılan bir dizi bilgisayar koduna dayalı olarak çalışıyor. Maalesef çoğu robottaki bu kodlara bilgisayar korsanları da ulaşabilir.
 
Uzmanlar robotları saldırılardan korumanın sadece geliştirilecek bir teknolojiyle mümkün olamayacağını, robotlar ve bu makineleri üretenlerin bu konuyu daha en başında yani daha dizayn aşamasında düşünmeleri gerektiğini söylüyor.
 
Uzmanlara göre bir bilgisayar sistemini bilgisayar korsanlarından korumanın en iyi yollarından biri, hafızasını korumaktan geçiyor. Eğer en temel bilgileriniz güvendeyse, sisteme herhangi bir bilgisayardan erişilebilir, verilere ulaşılabilir ama bu noktada bir işlem yapma imkanı olmaz.
 
Veri güvenliğini sağlama konusu önem kazandıkça, firmalar yeni ürünlerini saldırılara karşı korumak için en başından güvenlik önlemleri almanın büyük yararları olduğunu görüyor.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Akdeniz'de facia! 221
Kaliforniya'da büyük deprem! 214
Elke Lale: Bacağımın kesilmesi... 192
Valilikten meteorolojik uyarı! 191
Vali Canbolat’tan Kabotaj Bayr... 184
'10 milyon öğrencinin 33 milya... 184
Şampiyonlardan Başkan Erdem’e ... 183
İstanbul için deprem uyarısı! 183
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv