Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Orhaneli Belediyesi’nden kırsal turizm hamlesi

17.08.2018 20:06 tarihinde yayınlandı 122 defa okundu 0 defa yorumlandı
Orhaneli Belediyesi’nden kırsal turizm hamlesi
Orhaneli Belediyesi, yörenin kırsal turizm alanında kalkınması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Eşsiz doğa güzelliğiyle Sadağı Kanyonu’nu dört mevsim binlerce ziyaretçiyle buluşturan Orhaneli Belediyesi, bu kez de Bursa Valiliği’nin desteği ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Karagöz Rekreasyon Projesini uygulamaya geçiriyor. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ziyaretçilerin doğa ile iç içe, konaklama, kültürel, sportif ve ekolojik ihtiyaçlarına cevap verecek tesislerin yer alacağı Karagöz rekreasyon alanının, kırsal turizmde yeni cazibe merkezi olacağını söyledi.

Orhaneli’nin kalkınmasında kırsal turizmin önemine dikkat çeken Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ilçenin alternatif turizm açısından Türkiye’nin sayılı bölgelerinden biri olduğunu vurguladı. Yöreye yerli ve yabancı çok sayıda turistin geldiğini belirten Tatlıoğlu, ziyaretçilerin gezi, eğlence, spor ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için projeler gerçekleştirdiklerini anlattı. Amaçlarının, bölgeye gelen ziyaretçilerin en az 1 hafta konaklayabilecek şekilde, doğa ile iç içe zaman geçirecekleri, kültürel, sportif ve ekolojik ihtiyaçlarına cevap verecek tesisleri kurmak olduğunu ifade eden Başkan İrfan Tatlıoğlu, Karagöz Rekreasyon Alanı Projesinin de bu amaçla oluşturulduklarını kaydetti.


Orhaneli Belediyesi’nce hazırlanan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak proje ile ilgili Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ihalenin ardından, ilgili firmaya yer teslimi yapıldı. Önümüzdeki yıl tamamlanması öngörülen ilk etapta, 1 restoran, 5 adet kır evi,1 adet konak, 10 adet Yörük çadırı yer alacak. Projenin etaplar halinde gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Tatlıoğlu, “Daha sonraki etaplarda, kır kahvesi, yöresel ürünler satış yerleri, ibadethane, çadır kamp alanı, basketbol, futbol, voleybol sahaları, yüzme havuzu, karavan alanları ve kır evleri bulunacak.  Yöremizin kalkınmasında önemli rol oynayacak projemize destek veren Bursa Valimiz Sayın İzzetin Küçük’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a çok teşekkür ediyorum. İlk etabın 2019 yılında tamamlanması öngörülüyor. Böylelikle Bursa’nın kırsal turizm alanındaki açığını kapatmış olacağız” diye konuştu.
 
 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Sercan Yıldırım’ın yeni takımı... 331
Hoşgeldin 2019! 313
Endonezya'da tsunami felaketi! 287
Ayıp ettin Antalyaspor! 283
Meteorolojik uyarı! 275
Bozbey resmen Büyükşehire aday 269
Vali Canbolat'tan 'Yeni Yıl' m... 266
Devre hüsranla bitti! 261
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv