Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Öğrenci dostu Nilüfer

03.09.2019 20:47 tarihinde yayınlandı 180 defa okundu 0 defa yorumlandı
Öğrenci dostu Nilüfer
Öğrenci dostu Nilüfer Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılı öncesi öğrenci ve ailelerine sosyal ve ekonomik destek programı çalışmalarını tamamlamak üzere. Destek programı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi ilk ve orta öğrenim öğrencilerine kırtasiye malzemesi desteği ile üniversite öğrencilerine yönelik çorba ikramı, çamaşır yıkama hizmeti ve kıyafet desteği sağlanacak.
 
Eğitime destek çalışmalarına büyük önem veren ve öğrencilere yönelik pek çok proje yürüten Nilüfer Belediyesi, yeni eğitim-öğretim dönemi yaklaşırken bu alandaki çalışmalarına hız verdi.

Bugüne kadar okulların eksiklerinin giderilmesi için çok yönlü çalışmalar yapan Nilüfer Belediyesi, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü kanalıyla ailelerin maddi yükünü hafifletmek için de farklı çalışmalar yapıyor. Örneğin Nilüfer sınırları içerisinde yeralan ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımı yapılıyor. Muhtarlıklar kanalıyla yürütülen çalışma kapsamında başvuru yapan ve ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıtan Nilüfer Belediyesi, geçen yıl 273 öğrencinin faydalandığı uygulama kapsamında bu yıl da önümüzdeki hafta kırtasiye malzemesi dağıtımına başlayacak.

Öte yandan ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine her yıl içi kalem silgi vb. malzemelerle dolu birer kalem kutusu armağan eden Nilüfer Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte bu yıl yaklaşık 6 bin öğrenciye kalem kutusu dağıtacak.
Uludağ Üniversitesi’nin Nilüfer sınırları içinde olması nedeniyle, aynı zamanda bir” öğrenci kenti” kimliğine de sahip olan Nilüfer’de, sadece ilköğretim değil üniversite öğrencilerine yönelik de pek çok hizmet yürütülüyor.

Görükle’de oluşturulan dağıtım noktasında haftaiçi her gün üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz çorba dağıtan Nilüfer Belediyesi, büyük ilgi gören uygulamayı bu yıl da sürdürecek. Üniversite öğrencilerine sabah-akşam ücretsiz çorba içme olanağı sağlayan ve birçok belediyeye de örnek olan bu uygulama kapsamında geçen yıl 64 bin kase çorba dağıtılmıştı.
“Giymiyorsanız Giydirin Atölyesi” aracılığıyla Nilüferliler’in verdiği ikinci el giysileri yıkayıp-ütüleyerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Nilüfer Belediyesi, üniversite öğrencilerinin faydalanması amacıyla hazırlanan ikinci el giysileri de “Giymiyorsanız Giydirin Kampüs”e ulaştırıyor. Öğrenci kartlarıyla buraya gelen öğrenciler her ay kıyafet yardımından yararlanabiliyor. Uygulamadan geçen yıl 1000’i aşkın öğrenci faydalanmıştı.

Ailelerinden uzakta yurtlarda veya kiraladıkları evlerde yaşayan üniversiteli gençler için çamaşırhane hizmeti de veren Nilüfer Belediyesi, Nilpak Çamaşırevi’ne öğrenci kartı ve deterjanıyla gelen her öğrenciye ücretsiz çamaşır yıkama olanağı sağlıyor. Geçen yıl 2168 öğrencinin faydalandığı uygulama bu yıl da öğretim döneminin başlamasıyla birlikte başlayacak.
Ayrıca Konak Mahallesi’nde bu yıl hizmete giren ve alanında örnek olması beklenen Nilüfer Belediyesi Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu da, çok sayıda öğrencinin konaklama ihtiyacını karşılıyor. Yurt için kayıtlar halen devam ediyor. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Helikopter uçak ile çarpıştı! 250
Baro Başkanı Altun: 'Selam ols... 245
24 saatte 6 şehit! 239
‘Siyah İnci’ dalında kaldı 226
Huzurevinde mutlu yıllar 225
Tower Plaza’da sona doğru 223
Osmangazi’de trafik düzenlemes... 223
Adım adım Şehir Hastanesi'ne 218
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv