Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nilüfer sokakları 'Mor ve Ötesi' ile renklendi

29.08.2013 14:22 tarihinde yayınlandı 2119 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nilüfer sokakları 'Mor ve Ötesi' ile renklendi
Nilüfer sokaklarına “Mor ve Ötesi” özgürlük
 
“Sokaklara Özgürlük” temasıyla Nilüfer Hastane Alanı’nda sahne alan Mor ve Ötesi grubu, söylediği şarkılarla binlerce kişiyi coştururken, 2013 Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması’nda derece alan gruplar da Nilüferlilere unutulmaz saatler yaşattı.
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği açık alan konserlerinin ikincisinde sahne alan modern rock grubu Mor ve Ötesi, Nilüfer Hastane Alanı’nda sahne alarak hayranlarıyla buluştu. Alanı dolduran yaklaşık on bin kişinin şarkıları hep bir ağızdan söylediği gecede Mor ve Ötesi Grubu sahne performansıyla büyük alkış topladı. “Sokaklara Özgürlük” temasıyla düzenlenen  konserler dizisinin ikincisinde sahne alan grup, “Gezi” olaylarında hayatını kaybedenler için de şarkılar söyledi. Mor ve Ötesi Grubu’nun solisti Harun Tekin’in “Şarkılarımız başta Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz için ve “Gezi” olaylarında hayatını kaybeden kardeşlerimize gelsin” şeklindeki sözlerinin ardından, konsere katılanlar  “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganları attı.  
Müzik listelerinde her zaman ilk sıralarda yerini alan Mor ve Ötesi Grubu’nun verdiği konsere gençlerin ilgisi yoğun oldu. Grup 2012 yılında çıkarttığı son albümünden söylediği ve gençlerin dilinden düşmeyen unutulmaz şarkılarıyla Nilüferlilere unutulmaz bir gece yaşattı. 
Nilüfer Belediyesi tarafından gençleri sanatla iç içe bir yaşam sürdürmeleri için düzenlediği “2013 Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması”nda derece alan gruplar da Mor ve Ötesi Grubu konserinden önce sahne alma fırsatı bularak yeteneklerini sergilediler. “En İyi Kız Solist” dalında birinci olan Feriha Uyar Kız Teknik Meslek Lisesi, “En İyi Erkek Solist” birincisi Hürriyet  Anadolu Lisesi ve “En  İyi Orkestra” birincisi Gemlik Hisar Anadolu Lisesi sahne alarak performanslarıyla dinleyicilerden büyük alkış aldılar. 
Genç yeteneklerin sahnedeki performansından etkilendiğini belirten Mor ve Ötesi Grubu’nun solisti Harun Tekin gruplara çiçek vererek tebrik etti. Konser sonunda sahneye çıkan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de Mor ve Ötesi Grubu’nun “Sokaklara Özgürlük” adına söylediği şarkılardan keyif aldığını belirterek ön grup olarak sahne alan Liseler Arası Müzik Yarışması’nda derece alan gruplara da başarılar diledi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatlıoğlu: 'Hizmetin farzı niy... 449
Hakkari'den acı haber! 442
MOZAİK 35 yıl sonra aynı kadro... 396
Mudanya'nın 'Kültür Mozaiği' k... 346
Osmangazi'de su kesintisi! 300
Samet Aybaba: 'Bizim için eşik... 290
Yeni Bursa Valisi Yakup Canbol... 284
Biraseverlere kötü haber! 284
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv