Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nilüfer’de yeni yıl konseri

16.12.2019 14:14 tarihinde yayınlandı 280 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nilüfer’de yeni yıl konseri
Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Nilüfer Çoksesli Koro ile Nilüfer Oda Orkestrası unutulmaz bir yeni yıl konseri verdi. Gecenin sonunda iki orkestranın birlikte söylediği Yeni Yıl isimli şarkı, salonu dolduranlara güzel anlar yaşattı.

Verdiği konserlerle büyük beğeni toplayan Nilüfer’in bol ödüllü korosu Nilüfer Çoksesli Koro ile Nilüfer Oda Orkestrası sanatseverlere unutulmaz bir konser verdi. Nâzım Hikmet Kültürevi’ndeki konsere vatandaşların ilgisi büyüktü. Salon tıklım tıklım dolarken, bazı sanatseverler de merdivenlerde konseri izledi. 

Konser, Şef Zeynep Göknur Yıldız yönetimindeki Nilüfer Çoksesli Koro ile başladı. “Katibim Türküsü Üzerine Varyasyonlar” isimli parçayla başlayan konserde koro, “Ceviz Oynamaya Geldim”, “Kızılcıklar Oldu mu” gibi hareketli parçalarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Nilüfer Çoksesli Koro üyeleri bazı parçalarda mini dans gösterisi ile ilgi izleyenlere sürpriz yaptı. 

2019 yılının Şubat ayında kurulan Nilüfer Oda Orkestrası da gecede verdiği konserle gönülleri fethetti. Müzik eğitimi alan öğrenciler ve mezunlardan oluşan Şef Deniz Tan yönetimindeki Nilüfer Oda Orkestrası konsere Rachmaninoff’ın  “Vocalise” isimli eseriyle başladı. Konserde flütü ile solo yapan Zehra Ezgi Kara muhteşem bir performans sergilerken, solistler Sinan Turhan ve Yaren Özaydın da seslendirdikleri parça ile alkışları topladı. 
Konserin sonunda izleyenler büyük bir sürprizle karşılaştı. Nilüfer Oda Orkestrası ve Nilüfer Çoksesli Koro, “Yeni Yıl”  isimli parçayı hep birlikte söyledi. Şarkıya salonu dolduranlar da coşku içinde eşlik etti. 

Gecenin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, muhteşem konser için Nilüfer Çoksesli Koro Şefi Zeynep Göknur Yıldız ile Nilüfer Oda Orkestrası Deniz Tan’a teşekkür etti. Erdem, “Nilüfer Çoksesli Koromuz bizi yurt içinde ve yurt dışında başarıyla temsil ediyor. Çok sayıda ödül alarak Nilüfer’in adını duyurdu. Nilüfer Oda Orkestramız da henüz yeni kurulmasına rağmen başarılı işlere imza atıyor. Bütün arkadaşlarımız gönülden kutluyorum” dedi.  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 18 milyon 837 bin 5638
5.798 vefat var, vaka 237.265 5283
İşte işsizlik rakamları! 341
Süper Lig hayali Play Off'a ka... 266
Aşı araştırmalarından kötü hab... 259
BUÜ’lü akademisyenlere TÜBİTAK... 252
Dünya nüfusumuz 7,8 milyar old... 240
Türkiye devleri arasında Bursa... 232
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv