Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nilüfer’de geri dönüşümü bilmeyen kalmayacak

16.12.2019 14:18 tarihinde yayınlandı 250 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nilüfer’de geri dönüşümü bilmeyen kalmayacak
Geri dönüşüm ve sıfır atık alanında yaptığı çalışmalarla örnek olan Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda bireylerin bilinçlenmesi için eğitimlerini sürdürüyor. Bir yandan okullarda eğitimler verilirken, mahallelerde kapı kapı gezilip, vatandaşlar bilgilendiriliyor.
 
Günde yaklaşık 30 ton geri kazanım atığı toplayan Nilüfer Belediyesi, bu rakamı daha da artırmak için eğitim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Enerji Yönetim Birimi iş birliğiyle sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda kentteki tüm okulların idarecilerine, öğretmen ve öğrencilerine eğitimler veriyor. 

Artan çevre kirliliğine dikkat çekilen eğitimlerde, buna karşı alınması gereken önlemler, bireylere düşen görevler, atık oluşumunun önlenmesi ve atık ayrıştırma-azaltma sistemleri hakkında önemli bilgiler paylaşılıyor. Nilüfer Belediyesi, eğitimlerin yanı sıra mahalleleri ve esnafı kapı kapı gezerek de hem vatandaşları geri kazanım konusunda bilgilendiriyor hem de sisteme katılmaya davet ediyor. 

Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ekipler, önceki gün Beşevler Mahallesi’nde esnaf ve evleri tek tek gezerek, geri kazanımın önemini anlattı. 

Geri kazanım konusunda duyarlı olan tüm vatandaşlara teşekkür eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, eğitimlerin süreceğini ifade etti. 24 yıldır bu çalışmanın sürdüğünü belirten Başkan Erdem, “Bugüne kadar toplam 12 bin kişiye eğitim vererek, bilgilendirdik. Hedefimiz, yılsonuna kadar 20 bin kişiye ulaşmak” şeklinde konuştu. 

Halk arasında “çekçekçi” olarak bilinen geri kazanım atığı toplayan kişilere yönelik vatandaşlardan çok sayıda şikayet aldıklarını da vurgulayan Başkan Turgay Erdem, “Nilüferliler, geri kazanım atıklarını Nilüfer Belediyesi’nin ücretsiz olarak dağıttığı mavi poşetlerde biriktirmeli ve dolu poşetleri, toplama günü dışında dışarıya çıkarmamalı” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu. Atık getirme merkezi ile mobil atık getirme aracını hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, böylece daha kaliteli ve hızlı hizmet vereceklerini söyledi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 18 milyon 837 bin 5638
5.798 vefat var, vaka 237.265 5283
İşte işsizlik rakamları! 341
Süper Lig hayali Play Off'a ka... 266
Aşı araştırmalarından kötü hab... 259
BUÜ’lü akademisyenlere TÜBİTAK... 252
Dünya nüfusumuz 7,8 milyar old... 240
Türkiye devleri arasında Bursa... 232
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv