Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nilüfer’de Cumhuriyet coşkusu başladı

29.10.2019 14:41 tarihinde yayınlandı 180 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nilüfer’de Cumhuriyet coşkusu başladı
Nilüfer’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, çelenk sunma töreni ile başladı. Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, etnik kökeni, dili, inancı ne olursa olsun Cumhuriyet’in, her Türk vatandaşının ortak varlığı olduğunu belirterek,  “Devrimlere inancımızı bir kez daha haykırıyoruz” dedi. 
 
Cumhuriyet’in 96. yıldönümü, Nilüfer’de büyük gurur ve coşkuyla kutlandı. Kutlamaların ilk adresi Nilüfer Cumhuriyet Meydanı oldu. Meydandaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni geniş katılımla gerçekleşti. 

Çelenk sunma törenine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcıları Lale Karabıyık, Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Erkan Aydın, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özer Anaç, İYİ Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulması ile başlayan törende daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 
Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, tüm ülkenin Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. 

Erdem konuşmasına şöyle devam etti:  “Türk ulusunun bağımsızlık yolunda tüm dünyaya ders verdiği, Atatürk’ün izinde, özgürlüğünü ilan ettiği o büyük günün, 96. yıl dönümünü kutluyoruz. Düşünün 19. yüzyılın son çeyreğinde doğmuş bir adam, 57 yıllık ömründe yüzyıllara bedel devrimlere imza attı. En karanlık zamanlarda bile, nasıl ve ne zaman geleceğini bilmese de güzel günlere inandı.  Ve 96 yıl önce bize Cumhuriyet’i armağan etti. Anadolu topraklarında büyük bir dönüşümü, hayatın her alanını kapsayan bir zihniyet devrimini başlattı. Cumhuriyet inançla kuruldu, aydınlık bir gelecek umuduyla kuruldu. Emperyalizme karşı savaş; özgürlük hasretiyle, ulusal bağımsızlık özlemiyle kazanıldı. Bütün bunlar kolay olmadı elbette. Dünyayı bölüp parçalayıp yönetmek için kolları sıvayan emperyalist güçleri dize getirmek kolay olmadı.  ”
 
“Emperyalizmin amacı hiç değişmedi”
Cumhuriyet’in bugün halen o emperyalist güçler ve onların uzantıları ile savaştığını ifade eden Başkan Turgay Erdem, “Yıllardır terör belası kapımızda. Gencecik evlatlarımız terörle boğuşurken vatan için canını feda ediyor. Bugün emperyalizm belki isim değiştirdi, tavır değiştirdi, kılık değiştirdi. Ancak amacı hiç değişmedi” diye konuştu. 

Cumhuriyetin 96. yılını kutlarken Cumhuriyetin kurucusu büyük Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, tarih boyunca vatan için can vermiş tüm şehitleri ve gazileri şükranla andıklarını belirten Erdem, şöyle devam etti: “Devrimlere inancımızı bir kez daha haykırıyoruz. Bizler bu ülkede “bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine” yaşama hasretimizi bir kez daha dile getiriyoruz” dedi. 

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediyesi’nin FSM’de düzenleyeceği Cumhuriyet Yürüyüşü’ne herkesi davet ederek tamamladı. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 13 milyon 323 bin 4872
5.419 vefat var, vaka 215.940 4553
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 85 251
Vali Yakup Canbolat'tan "Babal... 230
COVID-19'un kan gruplarına gör... 230
Bursaspor'da bir deprem daha! 229
Meksika'da 7.4 büyüklüğünde de... 227
BUÜ akademisyenlerinden en yük... 225
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv