Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nijerya'da facia!

13.03.2019 21:36 tarihinde yayınlandı 885 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nijerya'da facia!
Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'ta içinde ilkokul bulunan bir binanın çökmesi sonrası en az 100 çocuk mahsur kaldı. Kurtarma çalışmalarında göçük altından şu ana kadar 40çocuk çıkarıldı.
 
Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'ta içinde ilkokul bulunan bir bina çöktü. Üç katlı binanın en üst katında bulunan ilkokuldaki 100 kadar öğrenci çökme sonrası mahsur kaldı.
 
Lagos Acil Durum Yönetim Ajansı Genel Müdürü Shina Tiamiyu göçükten 40 çocuğun canlı olarak çıkartıldığını söyledi. Ölü sayısı vermeyen sözcü arama kurtarma çalışmaları sona erdikten sonra bunu söylemenin mümkün olduğunu belirtti. 
 
Binanın çökmesiyle birlikte enkazdaki çalışmalara katılan birçok kişi mahsur kalan çocukların çıkarılması için çaba gösteriyor.
 
Kentin büyük bir bölümünü oluşturan adanın Ita-faji bölgesinde bulunan okulda 100 kadar öğrenciye eğitim verildiği tahmin ediliyor.
 
Zayıf binalar
Yaklaşık 20 milyon nüfuslu Lagos'ta bina güvenliğindeki eksiklikler sık sık yaşanan çökme vakaları ile kendini gösteriyor.
 
2016 yılında ülkenin güneydoğusunda yaşanan benzer bir olayda çöken kilisede 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Aynı yıl yine Lagos'ta inşaat halindeki bir bina çökmüş ve 30 kişi enkaz altında yaşamını yitirmişti.
 
Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre Nijerya'daki altyapı hizmetleri Sahra Altı Afrika ülkelerinin ortalamasını yaklaşık yarısı kadar. Bu oran gelişmekte olan ülkelere göre ise çok düşük.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : Nijerya, Altyapı, İlkokul, Felaket

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Yeşilçam yasta! 463
Çakman: 'Hayallerinize sahip ç... 443
Barolar, Av. Müzeyyen Boylu ci... 415
Valilikten meteorolojik uyarı! 409
Altın Palmiye Güney Koreli yön... 401
Korumak için hala şansımız var... 389
Gemlik Belediyesi borçlarını v... 384
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 378
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv