Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Nijerya'da facia!

13.03.2019 21:36 tarihinde yayınlandı 448 defa okundu 0 defa yorumlandı
Nijerya'da facia!
Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'ta içinde ilkokul bulunan bir binanın çökmesi sonrası en az 100 çocuk mahsur kaldı. Kurtarma çalışmalarında göçük altından şu ana kadar 40çocuk çıkarıldı.
 
Nijerya'nın en büyük kenti Lagos'ta içinde ilkokul bulunan bir bina çöktü. Üç katlı binanın en üst katında bulunan ilkokuldaki 100 kadar öğrenci çökme sonrası mahsur kaldı.
 
Lagos Acil Durum Yönetim Ajansı Genel Müdürü Shina Tiamiyu göçükten 40 çocuğun canlı olarak çıkartıldığını söyledi. Ölü sayısı vermeyen sözcü arama kurtarma çalışmaları sona erdikten sonra bunu söylemenin mümkün olduğunu belirtti. 
 
Binanın çökmesiyle birlikte enkazdaki çalışmalara katılan birçok kişi mahsur kalan çocukların çıkarılması için çaba gösteriyor.
 
Kentin büyük bir bölümünü oluşturan adanın Ita-faji bölgesinde bulunan okulda 100 kadar öğrenciye eğitim verildiği tahmin ediliyor.
 
Zayıf binalar
Yaklaşık 20 milyon nüfuslu Lagos'ta bina güvenliğindeki eksiklikler sık sık yaşanan çökme vakaları ile kendini gösteriyor.
 
2016 yılında ülkenin güneydoğusunda yaşanan benzer bir olayda çöken kilisede 100'den fazla kişi hayatını kaybetmişti. Aynı yıl yine Lagos'ta inşaat halindeki bir bina çökmüş ve 30 kişi enkaz altında yaşamını yitirmişti.
 
Uluslararası Para Fonu (IMF) verilerine göre Nijerya'daki altyapı hizmetleri Sahra Altı Afrika ülkelerinin ortalamasını yaklaşık yarısı kadar. Bu oran gelişmekte olan ülkelere göre ise çok düşük.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : Nijerya, Altyapı, İlkokul, Felaket

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
7.5 büyüklüğünde deprem! 732
Bursa'da yangın var! 716
Bizi sadece KONGRE KARARI kurt... 697
BUDO seferleri iptal! 696
Bu kadar basit gol yememeliyiz 695
Meme kanserini tespit eden kan... 688
Valilikten meteorolojik uyarı! 684
Motorin ve benzine yine zam! 677
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv