Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Murat Efe soruşturması Bursa Barosu takibinde

07.02.2019 23:05 tarihinde yayınlandı 399 defa okundu 0 defa yorumlandı
Murat Efe soruşturması Bursa Barosu takibinde
Bursa Barosu, Mudanya Ömerbey Mahallesi'ndeki Hatice İsmail Hakkı Kayan Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Murat Efe Narin’in, okul bahçesinde başını direğe çarptıktan sonra ertesi sabah annesi Pervin Narin’in kolları ve kardeşi 3.5 yaşındaki Poyraz’ın gözü önünde ölmesi üzerine açılan soruşturmayı takibe aldı.

Mudanya’da yaşanan elim olaydan sonra, oğlunun ölümünde öğretmen ve okul yöneticilerinin ihmali olduğunu iddia eden acılı annenin yardım çağrısına kulak veren Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Bursa Barosu olarak hukuki destek vereceklerini açıklamıştı. Altun’un bu açıklamasından sonra Bursa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Aygül Arda Güneş, Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Merve Kayrak ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Av. Kahraman Çağrı Dede, 10 yaşında hayatını kaybeden Murat Efe Narin’in annesi Pervin Narin’e taziye ziyaretinde bulundu ve yaşanan dramı acılı anneden dinleyip, Bursa Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak, varsa sorumlular ortaya çıkarılana kadar destek vereceklerini söylediler.

Çocuğunun ölümünde öğretmen ve okul yöneticilerinin ihmali olduğunu iddia eden Pervin … “Çocuğum başını direğe çarptı ya da bir arkadaşıyla çarpıştı. Her ne olmuşsa, çocuğum eğer başım ağrıyor deyip kulağını tutuyorsa, öğretmenin beni arayıp haber vermesi gerekirdi. Ama vermediler. Oğlum akşam okuldan geldiğinde herhangi bir sorunu yoktu. Ödevini yaptı, bilgisayarda oynadı. Sabah da kollarımda öldü” dedi.

Av. Aygül Arda Güneş, Av. Merve Kayrak ve Av. Kahraman Çağrı Dede, daha sonra Mudanya Adliyesi’ne giderek, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı ile görüşüp, soruşturma dosyası ile ilgili bilgi aldılar. Murat Efe’nin ölümüyle ilgili arkadaşları, öğretmenler ve okul yöneticilerinin ifadelerinin alındığı, Adli Tıp’tan otopsi raporunun beklendiği öğrenildi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv