Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Mudanya'da Lezzet Şenliği'ne görkemli final

02.07.2018 21:52 tarihinde yayınlandı 775 defa okundu 0 defa yorumlandı
Mudanya'da Lezzet Şenliği'ne görkemli final
Mudanya’nın değerlerini düzenlediği festival ve şenliklerle yaşatmayı sürdüren Mudanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, Gökhan Tepe’nin görkemli konseriyle sona erdi. Üç gün boyunca Mütareke Meydanı’nda yaşanan coşku, Gökhan Tepe’nin konseriyle doruğa ulaştı. 
 
Mudanya Belediyesi’nin, birbirinden farklı kültürlerle renklenen Mudanya’nın mutfağını tanıtmak için geleneksel hale getirdiği Lezzet Şenliği, sona erdi. Mütareke Meydanı’nda üç gün boyunca süren etkinlik sonunda Gökhan Tepe, görkemli bir konsere imza attı. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen şenlikte 84 stant kurulurken, yöresel tatlar, el sanatları ve hediyelik eşyalar Mudanyalıların beğenisine sunuldu. Şenlik kapsamında düzenlenen En Lezzetli Zeytinyağlı ve Tatlı Yarışması yoğun ilgi gördü. Zeytinyağlı yemek kategorisinde Sevilay Kutlusan birinciliği alırken, Makbule Balcı ikinci ve Güler Orhan üçüncü seçildi. En lezzetli tatlı yarışmasında ise Seyhan Dura birinci, Alevi Kültür Derneği ikinci ve Beyhan Kaya üçüncü oldu. Şenliğin ikinci gününde Mudanya; halk oyunları, illüzyon gösterileri ve Mudanya’nın sevilen gruplarından Alt Cadde konseriyle renklendi. 
 
COŞKU DORUĞA ULAŞTI
Mudanya’da üç gün boyunca süren coşku, Gökhan Tepe’nin konseriyle doruğa ulaştı. Lezzet Şenliği’nin son gününde Mudanya Bandosu eşliğinde İskele Meydanı’ndan Mütareke Meydanı’na yürüyüş düzenlenirken, yürüyüşün sonunda katılımcılara helva ikramı yapıldı.  Konser öncesinde konuşma yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, göreve geldiğinde Mudanya’nın var olan tüm değerlerini yaşatma sözü verdiğini hatırlatarak, “Bugün tüm sözlerimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm hemşerilerimizle birlikte herkesin gurur duyacağı bir Mudanya için çalıştık. Kimseye karşı ötekileştirme yapmadık. Beni sevsin veya sevmesin. Oy versin ya da vermesin. Bizim belediyemizde adalet, eşitlik vardır. Bizim anlayışımıza göre yandaş yoktur, bizde paydaş yurttaş vardır. Herkes eşittir bizde. Söz verdiğimiz bütün hizmetleri her bir Mudanyalı için yerine getiriyoruz. Köylerimizden merkez mahallelerimize varana kadar. Temiz, dürüst, ahlaklı insanlarla yürüyoruz. Bundan sonra da Mudanya için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatil müzede güzel 590
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 579
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 568
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 561
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 560
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 556
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 556
Okyanustan eve suyun serüveni 554
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv