Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Minik Başkan'dan 'Park' talimatı

21.04.2017 22:01 tarihinde yayınlandı 330 defa okundu 0 defa yorumlandı
Minik Başkan'dan 'Park' talimatı
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında minik öğrencileri makamında ağırladı. Başkan Edebali, yönetimi 1 günlüğüne Ezgi Karagöz’e devretti.
 
Yunus Emre İlkokulu öğrencilerini makamında konuk eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, çocuklara Yıldırım’da yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi. Öğrenciler belediye hizmetlerinden memnun olduklarını ifade ederken Başkan Edebali’den, ağaçlandırma, yeşil alan, çocuk parkları ve oyun alanları yapılmasını istediler. Büyük Türkiye’nin yarınları olan çocukları makamında ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Edebali, “Bizler kadim medeniyetimizden aldığımız güçle, çocuklarımızın emaneti olan Yıldırım’ı daha yaşanabilir hale getirmekle yükümlüyüz. Çocuklarımızın mutluluğunu ön planda tutuyor, onların yaşamaktan gurur ve mutluluk duyacakları bir Yıldırım oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
 
MUTLU YILDIRIM VURGUSU
 Çocukların her alanda tam donanımlı yetişmesini ve geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Çocuklarımızın alacakları okul eğitiminin yanında sosyal ve kültürel açıdan da güçlü temellere sahip bireyler olarak yetişmesi en büyük arzumuz. Bu kapsamda yavrularımıza yönelik spor okulları oluşturduk. Hem okullarda hem de salonlarımızda düzenlediğimiz oyunlarla çocuklarımızı tiyatroyla buluşturduk. Şehir Pasaportu projemizle Bursa’mızın tarihi yer ve önemli kişilerini çocuklarımıza gezdirdik. Çocuklarımıza rahat nefes alacakları ve oyun oynayacakları 349 adet parkı ilçemize kazandırdık. Çocuk Masamız ve Çocuk Meclisi ile evlatlarımızın Yıldırım’ın yönetiminde söz sahibi olmasını sağladık” diye konuştu.
 
'YEŞİL ALANLARI ÇOĞALTIN'
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali 23 Nisan tarihinin önemine de değinerek; “Ulusal egemenliğin ve demokrasinin tesis edildiği, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu tarih, yavrularımıza armağan edilerek dünyadaki tek çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimizin ve evlatlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, çocuklarımıza mutlu ve başarılı yarınlar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Edebali, daha sonra temsili olarak başkanlık makamını öğrenci Ezgi Karagöz’e devretti. Minik başkan, İsmail Hakkı Edebali’den belediye çalışmaları hakkında bilgi aldıktan sonra, Park ve Bahçeler Müdürü’nü arayarak yeşil alanların çoğaltılarak çocuk oyun parklarının inşa edilmesi talimatı verdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 577
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 505
Erdem seçim zaferi kutladı 490
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 480
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 478
Benzine büyük zam! 466
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 462
Valilikten meteorolojik uyarı! 453
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv