Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Milli Şair’i torunu anlattı

27.03.2019 23:00 tarihinde yayınlandı 399 defa okundu 0 defa yorumlandı
Milli Şair’i torunu anlattı
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Sebîlürreşad Eğitim Kültür ve Medeniyet Derneği tarafından düzenlenen ‘Adımız Mehmet Akif, kitabımız Safahat’ projesi kapsamında Bursa’ya gelen Selma Ersoy Argon, ilk ve ortaokul öğrencilerine dedesi Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u anlattı.
 
Bursa’da yeni neslin daha donanımlı, idealist ve milli şuura sahip bireyler olarak yetişmesi amacıyla farklı etkinliklere imza atan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Ersoy Argon’u Bursalı öğrencilerle buluşturdu. Milli Şair Mehmet Âkif Ersoy tarafından “Âsım’ın Nesli” olarak tanımlanan yeni neslin ülkesine ve milletine yararlı bireyler olarak yetişmeleri, kutsal ve milli değerlere, İstiklâl Marşı ve bayrağa sahip çıkması için “milli şuur” ile yarınlara hazırlaması hedefiyle Bursa’daki Mehmet Akif Ersoy adını taşıyan okullarda söyleşiler düzenlendi. Proje kapsamında Gürsu ve Kestel’deki Mehmet Akif Ersoy İlkokulları, Orhangazi, Mustafakemalpaşa, İnegöl ve Osmangazi’deki Mehmet Akif Ersoy ortaokullarındaki öğrencileriyle bir araya gelen Argon, dedesi hakkında bilinmeyenleri öğrencilerle paylaştı.
 
Öğrenciler, Milli şairin, yoklukla, çileyle, sürgünle ama en çok mücadeleyle geçen hayatını, fikriyatını ve şairliğini de içine alan tüm yönleriyle “doğru” kaynaklardan ve birinci ağızdan Mehmet Âkif Ersoy’un hayatta kalan tek torunu Selma Ersoy Argon ile Sebîlürreşad Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan’dan öğrenme imkanı buldu.
 
Ayrıca etkinlikte, Sebîlürreşad Yayınları arasında olan; “Gençler İçin Safahat” isimli kitap, Selma Ersoy Argon ve Fatih Bayhan tarafından imzalanarak etkinliklere katılan öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Yeşilçam yasta! 542
Altın Palmiye Güney Koreli yön... 436
Korumak için hala şansımız var... 421
Meme kanseri tedavisinde umut ... 413
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 413
Peru'da çok büyük deprem! 404
Gazişehir Süper Lig’de! 396
Babaların çocuk bakımına ayırd... 389
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv