Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Koreli firmadan 'vefa ormanı'

25.06.2020 21:20 tarihinde yayınlandı 113 defa okundu 0 defa yorumlandı
Koreli firmadan 'vefa ormanı'
Koreli firmadan gazi ve şehitlerimize “vefa ormanı”

Bursa’da faaliyet gösteren bir Güney Kore firması, Kore’de savaşan Türk gazi ve şehitlere vefasını, onlar adına hatıra ormanı oluşturarak gösterdi.
 
Bursa’da faaliyet gösteren bir Güney Kore firması, Kore’de savaşan Türk Kore gazileri ve şehitleri anısına Nilüfer Belediyesi ile birlikte hatıra ormanı oluşturmak için fidan dikimi gerçekleştirdi.  

Nilüfer Belediyesi iş birliği ile 19 Mayıs Mahallesi’nde oluşturulacak “Kore Savaşı Gazileri ve Şehitleri Hatıra Ormanı” fidan dikimi, 25 Haziran 1950’de başlayan Kore Savaşı’nın 70. Yıldönümüne denk getirildi.

Bursa’da çelik üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren “Posco TNPC Otomotiv Çelik Sanayi” firmasının genel müdürü Hoonhwi Lee, Kore savaşı gazi ve şehitlerine vefasını, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çınar ve firmanın Türk çalışanları ile birlikte fidan dikerek gösterdi.

Hoonhwi, “Kore Savaşı’na ABD’den sonra en fazla asker gönderen ve korkusuzca savaşan Türk ordusunun askerleri için, savaşın başladığı günün 70. Yıldönümünde, onların hatırasını uzun süre yaşatabilmek için ne yapabiliriz diye düşündük.

Sonunda Nilüfer Belediyesi’nin de yardımları ile bu hatıra ormanını oluşturmak istedik. Onlara, Kore halkı adına çok teşekkür ediyoruz. Türkiye Büyükelçiliği ve Kore firmaları olarak bu yıl içinde gerçekleştireceğimiz etkinlikleri içeren bir hatıra yayını da oluşturmak istiyoruz “dedi.  

Etkinliğe katılan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Remzi Çınar ise Genel Müdür Hoonhwi’ye teşekkür etti. Çınar “Sizlerle Türkiye’de birlikte olmaktan mutluyuz. Firmanın Türk sanayisine ve Bursa ekonomisine verdiği katkının farkındayız. Ancak asıl önemlisi 70 yıl öncesini hatırlayarak gazilerimiz ve şehitlerimize gösterdiğiniz vefa. Bir daha tekrarlanmamasını dilediğimiz acıları paylaşarak, onların anılarını yansıtacak fidanları dikmeniz bizim için çok anlamlı. Sizlere belediye başkanımız Turgay Erdem adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 11 milyon 495 bin 4497
5.241 vefat var, vaka 206.844 4240
Nilüfer’de tıbbi aromatik bitk... 1125
Yeni Zelanda salgını atlattığı... 272
Benzin ve motorine büyük zam! 249
Akdeniz'de facia! 229
İl Hıfzıssıhha Kurul Kararı 80 223
Nilüfer Belediyespor’da 5 imza 218
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv