Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Kınayı nerenize yakalım?

Osman GÜRÇAY

17.11.2018 21:26 tarihinde yayınlandı 497 defa okundu 0 defa yorumlandı
Kınayı nerenize yakalım?
Görünen köy kılavuz istemez diye atasözü icat edenlerin, Bursaspor Kongre ve Divan Üyelerini tanımadığı bellidir. Köyün heyelan bölgesinde olduğunu dünya alem biliyor ama seçtikleri Ali Ay ve ekibi bilmiyor.
 
Artık kafama dank etti. Yaşadıklarımızın ve yaşayacaklarımızın sonunda başımıza geleceklerin en masum insanı Ali Ay’dır.
 
Üç yıldır ne dedi ise tersini yapan adama yine anahtar teslim edildiğine göre bu durumda bir adam her şeye rağmen seçiliyorsa kendinde bir keramet görmesi kadar doğal bir sonuç olamaz.
 
Bugün malum ilan edilmiş ve Bursaspor’a Paul Le Guen’in 240 bin Euro’luk alacağı ödenmediğinden FİFA tarafından transfer yasağı getirilmiştir.
 
Peki! Bu sürpriz mi?
 
Asla değil, hatta sırada o kadar çok dosya var ki; bunu ödesen ne olacak? Yarın diğer dosyalardan yine başımıza aynı şeyler gelecektir.
 
Bu durumda Ali Ay ve Parlakay ne yapıyor biliyor musunuz? Üç beş tapunun ne zaman alındığı, kimin üzerine olup da aslında asıl sahibinin kim olduğu üzerine geyik yapıyorlar.
 
Biri aileden zenginim diyor.
 
Öbürü benim inançlı ve dürüst bir insan olduğumu biliyorsunuz diyor.
 
Ben zenginim diyen adam ailem bütün tapuları benim üzerime çıkarttı diyor.
 
Personelini açlığa mahkum eden bir adam inançtan ve dürüstlükten bahsederken, müdürü çatalı ile kahvaltı tabağında zeytin peşinde koşuyor.
 
Kahvaltı tabağına yumulanlar da başları ile onaylıyor.
 
Ali Ay kahvaltının yararlarını görünce her ay kahvaltılı toplantı yapmakta yarar ver diyor.
 
Ama Ali Ay ne derse ve ne yapsa yerden göğe kadar haklıdır. Kaleci Harun’u üç paraya satarken bile haklıdır.
 
Kına siparişini ve yakılacak lokasyonu onlar için vermedim. Ben Ali Ay’a destek veren bütün kent dinamikleri için, ondan yediği fırçaya Yarabbi Şükür diyen Divan Heyeti için, seçimlerde oy kullananlar için ve hatta ona karşı birleşmeyip oyların bölünmesiyle Ali Ay’ı yeniden Başkan yapan diğer Başkan adayları için verdim.
 
Aslında en büyük ara transfer futbolcuların gecikmiş alacaklarının ödenmesidir diye düşünenlerden olduğum için transfer yasağına kafamı takmıyorum.
 
Ali Ay sana söylüyorum!
 
Bursa’nın sana ve ekibine güveni kalmamıştır. Belediyeden Bir arsa daha kotarıp paranı faizleri ile birlikte alıp gideceğin söyleniyor. Sana kimse güvenip arsa ya da para vermez.
 
Kul hakkı yiyorsun Ali Ay! İstediğin hocaya sor. Hangi tarikatın, cemaatin varsa onlara sor.
 
Evine ekmek götüremeyen, kartlarını, kiralarını, yakıtlarını ödeyemeyen asgari ücretli personelin hakkını yiyorsun.
 
Kul hakkı yiyen onmaz!
 
Geçen yıl kasanda üç kuruş para gördün gittin Mousa Sow’a 800 bin Euro para kaptırdın. Milli Takım Kalecisi Harun’u Fenerbahçe’ye amatör futbolcu fiyatına sattın.
 
Ne hikmetse geçtiğimiz sezonlarda galip gelen takımı bile ıslıklayan bir takım tribün grupların sana olan tamamen duygusal sevdalarına inanma, suyu kuruyan derede balık tutulmayacağını anladıkları gün gerçek yüzlerini görürsün.
 
Bir an önce takvim belirle ve gereğini yap!
 
Bu arada Sevgili Kardeşim Tolgay Ataokay, birkaç tribün meczubunun, Atatürk’e dil uzatmasına üzülerek tepki olarak Bursaspor yazmayacağını paylaştı.
 
Yaz Tolgay yaz!
 
İnadına yaz! Senin benim yazmamla klinik vaka meczuplar elbette düzelmez ama tarihe ve çocuğuna borcun var. Senin bana dediğin gibi yazman lazım!
 
Mutlaka yaz!

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ay küçülüyor! 441
'Oyuncularımıza güveniyorum' 432
Spor Şenlikleri geleneksel oyu... 428
Turgay Erdem’den Rektör Kılavu... 428
İşsizlik rakamları açıklandı! 425
Engelli gençlere asker kınası ... 422
Ulaşım 19 Mayıs’ta ücretsiz! 409
Yeni doğan her yedi bebekten b... 406
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv