Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Kentin ortak değerine darbe vurulmasın!

Osman GÜRÇAY

15.10.2018 19:57 tarihinde yayınlandı 276 defa okundu 0 defa yorumlandı
Kentin ortak değerine darbe vurulmasın!
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in Nilüfer’in çağdaş, yaşanılır, dünyaya açık ve kaliteli bir ilçe olmasında katkılarını inkâr etmek olmaz. Biz hayır desek, bizim kendi içimizde ödülleri boş versek bile 2103 yılında Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) “Vatandaşa Değer Katma Kategorisi Başarı Ödülü” nü kimse yok sayamaz.
 
Başkan Bozbey’in bütün konuşmalarında kaliteye önem vurgusundaki, takibin acaba yol yorgunluğu mu başladı diye düşünmeye başladım.
 
Bursa bir kestane şehridir. Ve de tabi ki kestane şekeri de dünyaya Bursa tarafından ikram ve armağan edilen muhteşem bir lezzettir. Ben oğluma kız isteme töreninde bile İstanbul’a çikolata değil kestane şekeri götürdüm. Ağız tatlılığımızı kestane şekeri pekiştirdik. Herkes de çok mutlu oldu.
 
Ama her ürünün bir bedeli vardır.
 
Fiyatı kalite üzerinden belirlerseniz, ucuz ürün en pahalıdır üründür.
 
Geçtiğimiz günlerde Nilüfer Misi Köyü lezzet şenliğine gittim. Bize Nilüfer Belediyesi kutusunda, içinde janjanlı varaklı, kolonyalı mendilli kestane şekeri ikram ettiler. Varağı açtığımda olması gerekenden çok küçük kestane şekeri olduğunu gördüm. Olabilir dedim ama ağzıma attığım sert ürün biraz kestane, biraz şekerdi ama asla Kestane Şekeri değildi.
 
Acaba mevsimsel bir durum mu diye düşünmeye çalıştım ama mevsim kestane hasadı mevsimiydi. Yani kıtlık söz konusu değildi.
 
Kendi evimize alsak, her ürünün farklı fiyatları vardır. Kesemize göre alırız. Ucuz mal alırken de kaliteyi dikkate almak olmaz ama konuklara ikram edeceğin ürünün ya kalitelisini sunacaksın ya da hiç sunmayacaksın.
 
Hani kıymanın 60 lira olduğu memlekette sucuğun üzerinde 30 lira fiyat varsa ne yedirdiklerini bileceksin ve kızmayacaksın.
 
Bu Kestane Şekeri işine yakından bakınca Nilüfer Belediyesinin kaliteden taviz vererek, satın almaya açtığı kestane şekerinde nitelik değil nicelik aradığını gördüm.
 
Kestane Şekeri şartnamesine kalite değil her kutuda şu kadar adet olmalı diye nicelik kuralı koyarsan, sana da kiraz büyüklüğündeki kestaneleri, Kestane Şekeri diye satarlar.
 
Belediyelerin Kestane Şekeri ikramı şarttır diye ayet yoktur ve farz değildir. Bütçen darsa kutu değil adet olarak ikram edersin ama satın almada adam gibi ürün sözleşmesi yaparsın.
 
Ayrıca kalitesiz ürünlere destek vererek kentin ortak bir markasına, ortak değerine darbe vuruyorsun.
 
Bu satın alma mantığı Askeriyede bile kalmadı ama Nilüfer Belediyesinin iş bilmezleri tarafından kalitesi ve kestanesi çiziliyor.
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 620
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 540
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 529
Erdem seçim zaferi kutladı 529
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 520
Benzine büyük zam! 513
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 507
Aktaş: 'Bursa'yı hizmetlerle b... 497
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv