Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Kansere karşı; 'Yapabilirim’, ‘Yapabiliriz'

02.02.2018 18:56 tarihinde yayınlandı 1709 defa okundu 0 defa yorumlandı
Kansere karşı; 'Yapabilirim’, ‘Yapabiliriz'
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ortaklaşa düzenlediği “Dünya Kanser Günü” etkinliklerinin üç yıldır süren  mottosu, “I can”, “We can” “Yapabilirim”, “Yapabiliriz” olarak açıklandı.   
 
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ile birlikte organize edilecek olan “Dünya Kanser Günü” etkinliklerinin açıklandığı basın toplantısı Taksim The Marmara Hotel’de gerçekleşti. 
 
Toplantıya Dünya Kanser Örgütü UICC önceki dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tezer Kutluk, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Dernek Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir katıldı. 
 
TEZER; “Kanseri yenebiliriz” kansere karşı toplumsal olarak hareket edilirse daha büyük başarıların elde edilebileceğine vurgu yapan toplantıya Dünya Kanser Örgütü UICC Önceki Dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tezer Kutluk, “her sene dünyada 14 milyon insan kansere yakalanıyor. 8 milyonu hayatını kaybediyor. Ama biz kanseri yenebiliriz. 3-4 milyon kanseri yenmek mümkün. Tedavide erken tanıda elde edilen başarılarla kansere karşı daha yoğun mücadele ediliyor. Bireyler, aileler, basın hep birlikte çalışırsa küresel anlamda başarı elde edilir. Bizim amacımız da kanseri farklı boyutlara taşıyarak zafer elde etmek. Son 3 yılın konusu da ‘I can’, ‘We can’ “Yapabilirim”, “Yapabiliriz”. Bu yıl da TSYD ’ye gittik. Fiziksel aktivite doğrudan kanseri önlüyor çünkü. Onlar da teklifimizi kabul ettiler. Dünyanın farklı yerlerinde yapılan ışıklandırma çalışmaları var. Biz de İstanbul’da Galata Kulesi ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Ankara’da Altındağ Belediyesi, Mersin’de Taş Bina, Adana’da Tarihi Taş Köprü, Kayseri’de de  saat kulesini ışıklandıracağız. Amacımız insanlara kanseri yenebileceğinin mesajını net olarak vermektir” ifadelerini kullandı.
 
TONGSİR: “Toplumun sağlığı her şeyden önce gelir ”TSYD olarak toplumsal konulara da çok hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir, “Biz bin yediyüz üyesi olan, Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan gazetecilerin toplandığı bir çatıyız. Görevimiz tabii gazetecilere hizmet ama bir başka görevimiz de topluma hizmet. Toplumun sağlığı her şeyden önce gelir. Fiziksel aktivitenin çok önemli olduğunu da biliyoruz. Bize de böyle bir teklif gelince bu yola birlikte çıkıp farkındalık oluşturmak istedik. Bu haftadan itibaren Basketbol ve Voleybol müsabakalarında, önümüzdeki hafta da Futbolda futbolcular sahaya KANSERI DE YENECEGIZ pankartla çıkacak. Biz de bununla sadece gurur duyacağız” şeklinde konuştu. 
 
Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Dernek Başkanı Prof. Dr. Şuayip Yalçın ise kanserle mücadelenin ilk önce toplumsal mücadeleden geçtiğini ve halkta bu farkındalığın sağlanması gerektiğini dile getirdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Teracity'den OSB'ler için yerl... 577
Büyükşehir Aktaş'a emanet! 505
Erdem seçim zaferi kutladı 490
Bozbey: 'Oyunuz bize emanet' 480
BUDO İskeles'ni yargı Mudanya ... 478
Benzine büyük zam! 466
Aşırı sıcak çay içmek kanser r... 462
Valilikten meteorolojik uyarı! 453
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv