Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Kağıtla sanat yapıyorlar

18.06.2019 22:48 tarihinde yayınlandı 372 defa okundu 0 defa yorumlandı
Kağıtla sanat yapıyorlar
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Nilüfer Sanat Çalıştayı, bu yıl da dünya çapında tanınan sanatçıları ağırlıyor. Çalıştay kapsamında Misi Mahallesi’nde üretilen sanat eserleri, 20 Haziran günü açılacak “Kağıt Oyunu” isimli sergide sanatseverlerin izlenimine sunulacak.    

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nilüfer Sanat Çalıştayı, Misi (Gümüştepe) Mahallesi’nde devam ediyor. 11-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenen çalıştaya  8 sanatçı katıldı. Sanatçılar, Misi’nin doğal ve tarihi güzellikleri eşliğinde Nilüfer Belediyesi Sanatevi’nde çalışmalarını sürdürüyor. 

Bu yıl malzemesi kağıt olan eserlerin üretildiği çalıştay kapsamında çocuklar ve gençler için atölyeler de düzenlendi.  

Nilüfer Sanat Çalıştayı’na katılan sanatçılardan Çağla Köseoğulları, Nilüfer Belediyesi Sanatevi’nde devam eden çalıştayın oldukça verimli geçtiğini belirtti. Köseoğulları “Benim çok tatmin olduğum işler çıktı. Harika bir organizasyon. Nilüfer Belediyesi’ne çok teşekkür ederim. Devletle ilgili işler olunca bizler açısından genelde problemler çıkıyor. Ancak Nilüfer Belediyesi ile sorunsuzca sanat organizasyonları düzenleniyor “dedi.
 Bir başka çalıştay katılımcısı sanatçı Memed Erdener  de “Hayatımda ilk defa bir belediyeden davet aldım. Önce çok şaşırdım, sonra çok sevindim. Uzaktan çalışmalarına sevgiyle bakıyordum.  Çok profesyoneller” dedi.

ÇOCUK VE GENÇLER ATÖLYELERE KATILDI
Kağıt heykel, lito baskı, tasarım çizimleri, enstalasyon (yerleştirme sanatı) çalışmaları ile dikkat çeken çalıştay kapsamında çocuklar ve gençler için buluntu kağıt ve baskı atölyeleri de düzenlendi. Çocuklar için düzenlenen baskı atölyesinde eğitim veren baskı sanatçısı Ardan Özmenoğlu  “İpek baskı tekniğini kullanarak tişörtleri ve mendilleri üzerine gerçekleştirdikleri baskı çalışmaları ile çocukların hayatına sanatı katmak bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

ÇALIŞTAY ESERLERİ SERGİLENECEK
Nilüfer Sanat Çalıştayı’nda ortaya konulan eserler, 20 Haziran Perşembe günü saat 19.00’da Nilüfer Belediyesi’nin kente yeni kazandırdığı Galeri N Sergi Salonu’nda sergilenecek. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi çalıştay katılımcısı her sanatçı ürettiği bir eseri önümüzdeki yıllarda açılması planlanan Nilüfer Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde sergilenmek üzere Nilüfer Belediyesi’ne bağışlayacak.   
 
 
 
  

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’da sürücülere ‘Yayaya Sa... 159
Paris'te Bursa rüzgarı... 158
Bursaspor ZTK'da 4. turda 152
İstanbul 5,8 ile sallandı! 150
'Bursa Zeki Müren’e hak ettiği... 149
Nilüfer Belediyesi’nden okul k... 149
Kuzey Irak'tan acı haber! 146
'Son 5 yılın en sıcak dönemini... 145
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv