Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Kadınlar dayanışmayı yeşertiyor

27.02.2020 15:16 tarihinde yayınlandı 285 defa okundu 0 defa yorumlandı
Kadınlar dayanışmayı yeşertiyor
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Nilüfer anlamlı etkinliklere sahne olacak. 3 Mart’ta Mor Tarih sergisi ile başlayacak olan etkinlikler 8 Mart Pazar günü Mor Fidan Kadın Ormanı’nın açılışı ile tamamlanacak.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Nilüfer Belediyesi çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kadın haklarının korunması ve eşitlik mücadelesine vurgu yapılacak etkinlikler 3 Mart’ta özel bir sergi ile başlıyor. “Mor Tarih- Kadın Eşitlik Mücadelesi” isimli sergi saat 18.00’de Nâzım Hikmet Kültürevi’nde izlenime açılacak. 

Aynı gün saat 19.00’da yine Nâzım Hikmet Kültürevi’nde Senem Timuroğlu’nun katılımıyla “Kadınların ve Feminizmin Tarihine Edebiyattan Bakmak” konulu söyleşi düzenlenecek. 

Kadın derneklerine destek protokolü
Dünya Kadınlar Günü kapsamında 5 Mart’ta da Nilüfer Belediyesi ilçede kurulu bulunan 32 mahalle kadın derneği ile protokol imzalayacak. Bu protokolle Nilüfer Belediyesi, kadınların çeşitli faaliyetlerine katkıda bulunarak, onların hem daha fazla sosyalleşmeleri hem de gelir elde etmeleri için destek verecek. 

8 Mart etkinlikleri kapsamında ücretsiz film gösterimi de düzenlenecek. 6 Mart günü 15.00 ve 18.00 seanslarında “Kraliçe Lear” isimli filmin gösterimi Konak Kültürevi’nde yapılacak. Film gösteriminin ardından da saat 19.30’da yönetmen Pelin Esmer izleyicilerle söyleşi gerçekleştirecek. 

7 Mart Cumartesi günü Nilüferli kadınlar Gölyazı Meydanı’nda buluşarak kadın haklarına dikkat çekecek. 

Mor Fidan Kadın Ormanı açılıyor 
8 Mart Pazar günü de Dünya Kadınlar Günü çok geniş katılımlı bir etkinliğe sahne olacak. 8 Mart’ta kadınlar saat 13.00’te 29 Ekim Mahalle Muhtarlığı önünde buluşacak. Kadınlar buluşma noktasından Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde yeni oluşturulan Mor Fidan Kadın Ormanı’na yürüyerek burada fidan dikecekler. 

8 Mart’ın son etkinliği sinema olacak ve “Woman” isimli film Konak Kültürevi’nde ücretsiz olarak gösterime girecek. 
 
 
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 1 milyonu aştı! 334
Bursa Uludağ Üniversitesi’de y... 275
Baro’nun Güçlü Kadın Başarı Öd... 267
Vali Yakup Canbolat'tan 'Kadın... 250
Avukatların 40, 50 ve 60 yılı ... 240
DSÖ koronavirüsü "pandemi" ila... 237
Vali Canbolat'tan '14 Mart Tıp... 231
Derbiden ses çıkmadı! 221
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv