Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Jandarma'nın 179. yılı

13.06.2018 22:02 tarihinde yayınlandı 999 defa okundu 0 defa yorumlandı
Jandarma'nın 179. yılı
Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Jandarma Teşkilatı’nın ‘179. Kuruluş Yıldönümü’ etkinlikleri kapsamında Şehit aileleri, Gaziler ve Jandarma personeli için Bursa İl Jandarma Komutanlığında verilen iftar programına katıldı.
 
179. Yıl kutlama ve iftar programına Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Şahin, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Yıldırım İlçe Kaymakamı Mehmet Aydın, Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas, Kestel Kaymakamı İskender Yöndem, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mihrimah Kocabıyık, İl Müftüsü İzani Turan, Garnizon Komutanı Tankçı Albay Kıvanç Kerpiçci’ de katıldı.
 
İftar yemeği sonrasında konuklara hitap eden Vali Küçük: “ Aziz şehitlerimizin çok değerli aileleri, kahraman gazilerimiz ve sevgili misafirlerimiz hepinizi sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum, nur içinde yatsınlar. Gazilerimize sağlık, afiyet ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum.
 
Bugün Jandarma Teşkilatının 179. kuruluş yıldönümü vesilesi ile bir araya geldik. Jandarma teşkilatı kurulduğu günden beri iç güvenliği sağlama bakımından kahramanca mücadele etmiş, fedakârca çalışmış bir teşkilatımız. Bizi 179 yıl boyunca her türlü kanunsuzluğa ve teröristlere karşı korumak için hainlere bu diyarı dar etmiş bir teşkilattır. Bir süre önce Afrin’de olduğu gibi şimdide Kandil sırtlarında bölücü örgütün yuvasını dağıtmak için her gün adım adım ilerliyor. Artık düşmanlar ‘Bunlara yan bakarsak bizi pişman eder.’ diyor. Bunu son birkaç yıl içinde aziz şehitlerimizin mübarek kanları pahasına gösterdik. Bu vatan için toprağa düşmüş kahraman askerlerimizin ismi bu ülkenin gök kubbesindeki en mübarek isimlerdir. Unutmayınız ki bu kahramanlar sadece sizlerin değil, hem bizlerin hem de devletimizin evlatları. Bizler kahraman askerlerimiz, kahraman polislerimiz sayesinde burada rahatça oturabiliyoruz, güzel bir bayrama kavuşuyoruz.
 
Ramazan bayramına iki gün kaldı. Her birinizin tek tek bayramını şimdiden kutluyorum. Sağlık, afiyet ve mutlulukla birlikte ve beraberlik içinde hayırlı bayramlar diliyorum.” dedi.
 
Törene ev sahipliği yapan Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu;  “Jandarma Teşkilatımız 179 yıldır mücadelesine devam ediyor. Emniyet ve asayiş görevlerini sürdürürken, bir yandan da ülkenin en ücra köşesinde teröre karşı mücadele etmekte. Bugün dünyanın en modern ordularının sahip olduğu silah ve teçhizata sahibiz. Yine kendi yerli üretimimiz olan silahsız insansız hava araçlarımız var ve tüm bu imkânlarımızla hiç bir terör örgütü Polis ve Jandarmanın karşısında durmaya cesaret edememektedir.” diyen Tuğgeneral Hacıoğlu, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayan Bursa Valisi İzzettin Küçük’e ve törene katılanlara şükranlarını iletti.
 
İftar sonrasında İl Müftüsü İzani Turan’ın okuduğu dualar Şehitlerimizin ruhuna bağışlandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatlıoğlu: 'Hizmetin farzı niy... 647
Bursaspor nereye koşuyor? 470
Burhan Dikencik vefat etti! 439
Dağ köyünden Katar Sarayı’na i... 357
Evrende yalnız mıyız? 353
BUDO ve İDO'da seferler iptal 346
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv