Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

İsviçre'de uçak kazası!

05.08.2018 16:09 tarihinde yayınlandı 217 defa okundu 0 defa yorumlandı
İsviçre'de uçak kazası!
Turistik uçuşlar için kullanılan İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma uçak İsviçre'de düştü. Kaza sonucu 20 kişi hayatını kaybetti.
 
İkinci Dünya Savaşı'ndan kalma tarihi uçak, İsviçre Alpleri'nde kaza yaptı. Polis sözcüsü tarafından yapılan açıklamada Cumartesi günü ülkenin güneydoğusundaki Piz Segnas Dağı'na düşen uçakta 20 kişinin öldüğü belirtildi.
 
Yerel basın İsviçre sınırındaki Locarno'dan havalanan uçakta 3 kişilik mürettebatla birlikte 17 yolcunun yer aldığını ve yolcuların çoğunluğunun İsviçreli olduğunu duyurdu. Kazada hayatını kaybedenlerin 11'inin erkek, dokuzunun kadın olduğu açıklandı. Uçağın, havayollarına ait Zürih'in Dübendorf bölgesindeki üsse uçmakta olduğu belirtildi.
 
Kazanın nedeni henüz bilinmiyor. İsviçre'deki Ulaştırma Güvenliği Araştırma Kurulu'ndan Daniel Knecht, uçağın yüksek bir hızla dik olarak yere çakıldığını söyledi. Kaza öncesi uçaktan herhangi bir acil yardım çağrısı gönderilmediği de açıklandı.
 
JU-Air'a ait JU52 HB-HOT tipi uçak, 1939'da Almanya'da üretilmişti. İsviçre Hava Kuvvetleri tarafından yıllarca kullanıldıktan sonra emekli edilen nostaljik uçak, turistik gezi uçuşları gerçekleştirmek için kullanılıyordu.
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : İsviçre, uçak kazası, ölü

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatlıoğlu: 'Hizmetin farzı niy... 647
Bursaspor nereye koşuyor? 470
Burhan Dikencik vefat etti! 439
Dağ köyünden Katar Sarayı’na i... 357
Evrende yalnız mıyız? 353
BUDO ve İDO'da seferler iptal 346
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv