Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

İstanbul Başkanını seçti...

23.06.2019 21:51 tarihinde yayınlandı 187 defa okundu 0 defa yorumlandı
İstanbul Başkanını seçti...
İstanbul seçimlerinde resmi olmayan ilk sonuçlara göre Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu oyların yüzde 54'ünü alarak seçimi kazandı. Rakibi Binali Yıldırım'ın oyu yüzde 45'te kaldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı'nın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından seçmenlere seslendi. "Ben bu milletin ferasetine ve iradesine güveniyoruz demiştim. Kapalı kapılar ardında demokrasiye darbe yapıldı. Allah’ın izniyle 800 bin oy farkla biz bunu çözdük" mesajını verdi.
 
"Farklı siyasi görüşlerde olmamıza rağmen demokrasi konusunda bir araya geldik. Bu bütün dünyada yankılanıyor. Bundan daha güzel bir şey olamaz" diyen Kılıçdaroğlu "Her türlü baskıya ve kullandıkları devlet imkanlarına rağmen demokrasi destanı yazdık" ifadelerini kullandı.

Resmi olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından konuşan Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım da, rakibi Ekrem İmamoğlu'nun seçimi önde götürdüğünü belirtti ve İmamoğlu'nu tebrik etti.
 
Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri de kullandı: "Şu an itibariyle rakibim Ekrem İmamoğlu seçimi önde götürmektedir. İmamoğlu’nu tebrik ediyorum. Sonuçların hayır getirmesini niyaz ediyorum. İstanbulluların verdiği kararın gelecek 5 yıl için 15 milyon için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul'daki seçimleri kazanan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nu tebrik etti.
 
Erdoğan seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştığı mesajda, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul'umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayri resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu'nu tebrik ediyorum" ifadesini kullandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’da sürücülere ‘Yayaya Sa... 159
Paris'te Bursa rüzgarı... 158
Bursaspor ZTK'da 4. turda 152
İstanbul 5,8 ile sallandı! 150
'Bursa Zeki Müren’e hak ettiği... 149
Nilüfer Belediyesi’nden okul k... 149
Kuzey Irak'tan acı haber! 146
'Son 5 yılın en sıcak dönemini... 145
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv