Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

İnegöl Festivali başlıyor...

14.08.2013 18:07 tarihinde yayınlandı 3268 defa okundu 0 defa yorumlandı
İnegöl Festivali başlıyor...

İnegöl Belediyesi tarafından 1988 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 26.sı gerçekleştirilecek olan Uluslar arası Kültür Sanat Festivali, 16 Ağustos Cuma günü saat 18.30’da AVM önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. 9 ülkenin folklor ekipleri ile katılacağı festival, 25 Ağustos akşamı Ferhat Göçer konseri ile son bulacak. Festival öncesi dernek temsilcileri ve muhtarlarla ile bir araya gelen İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, festivalin her kesimin beklentilerine cevap vereceğini söyledi.

 

Aktaş, yaptığı konuşmada; farklı kültürleri buluşturan, uzakları yakınlaştıran festivalin her yıl olduğu gibi bu yıl da kardeşlik ve barış mesajlarını İnegöl’den dünyaya ulaştıracağını belirtti.

 

Festival süresince İnegöl’ün onlarca noktasında birçok etkinliğin gerçekleşeceğini belirten Başkan Aktaş, Ünlü sanatçıların konserleri,  sokak etkinlikleri, şenlikler, müzik etkinlikleri, spor müsabakaları, yurt dışından gelecek özel ekiplerin gösterileri ile İnegöl’ün birbirinden renkli görüntülere sahne olacağını söyledi.

 

Festival kapsamındaki bütün etkinliklerin, halka açık ve ücretsiz olacağını kaydeden Aktaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu sene, kentimizden katılan kültür derneklerimizin yanı sıra, Azerbaycan Cumhuriyeti, Bosna Hersek Cumhuriyeti, Bulgaristan Cumhuriyeti, Gürcistan Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova PRİZEN (GÖSTERİ), Makedonya Cumhuriyeti, Romanya Cumhuriyeti, Ukrayna ve Kosova Birlik Türk Halk Dansları Derneği festivalimize renk katacaktır.

 

Her kesimin beklentilerine cevap vereceğini düşündüğümüz, Uluslararası Kültür Sanat Festivalimizde;

Efsaneler Konseri ile İnegöl’ümüzün yetiştirdiği isimlerden biri olan Nuri Şekerciler ile Naci Memiş

TRT Ankara Radyosu Türk Halk Müziği ses sanatçısı Özgür Eren

İnegöl Belediyesi Türk Müziği Koromuz ile birlikte TRT Sanatçısı Nusret Yılmaz

Ayna grubunun kurucusu ve solisti Erhan Güleryüz

Ve halkımızın gönlüne taht kurmuş Ferhat Göçer’i ilçe halkımızla buluşturuyoruz.

 

Ayrıca, İnegöl’ümüzün ticari hayatını ayakta tutan İnegöl Mobilyasını uluslararası arenada tanıtmak amacıyla, 4. ALTIN MOBİLYA HALK DANSLARI YARIŞMASI da, 9 yabancı ülke halk dansları topluluklarının birbirinden güzel gösterileri ile yapılacak” dedi.

 

Düzenlenecek basketbol ve voleybol turnuvaları, su bisikleti yarışması ile kurulan çadırlarda stant açan derneklerin, festivale farklı bir hava katacağını da söyleyen Başkan Aktaş, ayrıca Uluslararası Kültür Sanat Festivali etkinliklerinin www.inegolfestivali.org internet sitesi üzerinden takip edilebileceğini de sözlerine ekledi.

 

16-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kültür Sanat Festivaline katkıda bulunan kişi, kurum, kuruluş, kulüp ve gruplara teşekkür eden Aktaş, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Bilindiği gibi bu festivalin maliyeti sponsorlar marifeti ile karşılanmakta olup, İnegöl Belediyesi’ne her hangi bir külfeti yoktur. Bu yıl festivalimize sponsor olan firmalarımız; İSKO A.Ş. – ÖZDİLEK – KÜÇÜKÇALIK – SERRA SÜNGER – ÇİLEK ODASI – KIRCALI A.Ş. Kendilerine maddi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Festivalimizin düzenlenmesine maddi katkı koyan sponsorlarımıza, Kültür Sanat Komisyonu üyelerimize, belediyemizin fedakâr çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, kültür-sanat camiasına, çalışmalarımızda, bize güç veren meclis üyelerimize ve ferasetiyle bize rehberlik eden İnegöl halkına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Helikopter uçak ile çarpıştı! 248
Baro Başkanı Altun: 'Selam ols... 241
24 saatte 6 şehit! 238
Huzurevinde mutlu yıllar 224
‘Siyah İnci’ dalında kaldı 223
Osmangazi’de trafik düzenlemes... 222
Tower Plaza’da sona doğru 221
Efsane kaptanın milli forması ... 216
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv