Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Her şeyin en iyisini isteyenler kulübü Soroptimistler…

Osman GÜRÇAY

25.11.2018 21:31 tarihinde yayınlandı 328 defa okundu 0 defa yorumlandı
Her şeyin en iyisini isteyenler kulübü Soroptimistler…
60 yıllık geçmişi ile Bursa’nın ilk gönüllü kadın kuruluşlarından olan Bursa Soroptimist Kulübü "Kendi Hikayelerinin Kahramanları" projesinin ilkini 24 Kasım tarihinde Mudanya yolu TRendpark' da usta yazar Nermin Bezmen' in katıldığı bir söyleşi ve kokteyl etkinliği ile gerçekleştirdi.
 
Bursa Soroptimist Kulübü Başkanı Avukat Elif Yazıcı yapmış olduğu açılış konuşmasında:
“Kendi Hikayelerinin Kahramanları projemizin ilkini son derece anlamlı olan 24 ve 25 Kasım günlerinde gerçekleştirdik. Kadına, çocuğa, tüm insanlara yönelik şiddetin önlenmesi için en önemli faktörlerden birinin eğitim olduğunun bilincinde olarak 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz. 25 Kasım kadınlara yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele ve dayanışma gününe şiddetin önlenmesi için gerekli önlem ve tedbirlerin artırılmasını isteyerek kadına yönelik şiddete son diyoruz. Hem öğretmenlerimize minnetlerimizi sunuyor, hem kadına şiddete yönelik farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu projemizin ilkinde çok değerli bir ustayı Bursalılarla buluşturabildiğimiz için mutluyuz.

 
Aynı zamanda 37 yaşında %92 spastik engelli ,ellerini kullanamayan, hiç okula gitmediği halde anne-babasının öğrettiği harfleri yan yana getirerek okuma yazmayı kendisi öğrenen, bununla da kalmayarak avuçlarının yanlarını kullanmak suretiyle bilgisayarda yazarak "Tek Elle Mucize" isimli kitabını yazarak okuyucularla buluşturan ve yaşama karşı istek, azmi ve duruşuyla her birimize örnek olan sevgili Bilge Ürgen ile tanışma ve onu hayranı olduğu Nermin Bezmen ile buluşturabilmenin mutluluğunu yaşadık” dedi.
 
Bursa Soroptimistler olarak farkındalık yaratacak etkinliklerle toplumun dikkatini çekmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan Yazıcı, ilkeleri olan iyimser bakışın sağlam temeller üzerine oturtulduğunda toplumda karşılığının olduğunun altını çizdi.
 
Yoğun katılımın olduğu söyleşide kadına ve çocuklara karşı şiddet ve istismar karşısındaki isyanını anlatan Nermin Bezmen ilgiyle izlenen konuşmasının ardından son kitabı "Havva'nın cezası" olmak üzere kitaplarını imzaladı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ay küçülüyor! 428
'Oyuncularımıza güveniyorum' 420
Turgay Erdem’den Rektör Kılavu... 420
İşsizlik rakamları açıklandı! 417
Spor Şenlikleri geleneksel oyu... 413
Engelli gençlere asker kınası ... 413
Ulaşım 19 Mayıs’ta ücretsiz! 403
Yeni doğan her yedi bebekten b... 400
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv