Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Her şey can dostların rahatı için

27.06.2018 20:29 tarihinde yayınlandı 845 defa okundu 0 defa yorumlandı
Her şey can dostların rahatı için
Can dostlara yönelik çalışmalarında bugüne dek yasa ve yönetmelikler çerçevesinde görevini yürüten Nilüfer Belediyesi, bakış açısını bir adım daha öteye taşıyarak bu alandaki en ileri gelişmeleri uygulamaya başladı. Nilüfer Belediyesi ve RSPCA (İngiliz Kraliyet Ailesi Hayvanlara Zulmün Önlenmesi Topluluğu) iş birliğiyle İnsancıl Köpek Yakalama Eğitimi düzenlendi.
 
Can dostların yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalara imza atan Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hizmet kalitesi artırmak için çalışanlarına yönelik çeşitli eğitimler de düzenliyor. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve RSPCA (İngiliz Kraliyet Ailesi Hayvanlara Zulmün Önlenmesi Topluluğu) iş birliğiyle İnsancıl Köpek Yakalama Eğitimi düzenledi. Belediyelerin ilgili müdürlüklerinde görev yapan çalışanlara yönelik düzenlenen eğitime, Nilüfer Belediyesi’nin yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sarıyer Belediyesi, Erdek Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Gemlik Belediyesi ve Mudanya Belediyesi’nden katılım oldu. 


İki gün süren eğitim, Avrupa Birliği tarafından alanında uzman olarak kabul edilen Brian Faulkner tarafından verildi. İlk gün teorik bilgilerin verildiği eğitimin ikinci gününde de katılımcılar, öğrendiklerini uygulama fırsatı buldu. 
Dünyada 400 milyondan fazla köpeğin yaşadığını belirten Brian Faulkner, Dünya Sağlık Örgütü’nün rakamlarına göre bu sayının yüzde 75’ini sokak köpeklerinin oluşturduğunu söyledi. 

STRESE SOKMAYIN
Köpeklerin beden dili hakkında detaylı bilgiler veren Faulkner, yakalama sırasında birçok köpeğin stres ve kaygı yüzünden yaşamını yitirdiğini vurguladı. 

Bu tür ölümleri, sahipsiz sokak köpeklerini yakalama sırasında oluşabilecek stres ve yaralanma gibi olumsuzlukları en aza indirmek için yardımcı ekipmanlar kullanarak minimum kuvvet uygulanması gerektiğinin altını çizen Brian Faulkner, yaklaşma, yakalama ve taşımanın da önemine değindi. 

Uygulamaların yapıldığı eğitimin ikinci günü de, Alaaddinbey Mahallesi’nde bulunan Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde gerçekleşti. Eğitime katılanlar, iki gün boyunca öğrendiklerini uygulayarak, sahipsiz köpekleri, yardımcı ekipmanlar kullanarak zarar vermeden yakaladı. Faulkner, başarılı uygulamalarından dolayı katılımcıları tebrik etti.


Brian Faulkner, bir hafta boyunca Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanlarıyla, saha çalışmasına da katılacak.
Eğitimin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Başkan Vekili Kemal İvgen, Brian Faulkner’e teşekkür belgesi verdi. Brian Faulkner de, Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Fikriye Eker ile birlikte katılımcılara sertifikalarını sundu. 

Bu arada Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni de gezen Brian Faulkner, doğum locaları, karantina bölümleri, yeni doğan üniteleri ve sahiplendirme bölümlerini inceledi. Brian Faulkner, Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne tam not verdi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatil müzede güzel 607
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 591
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 582
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 574
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 573
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 569
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 569
Okyanustan eve suyun serüveni 568
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv