Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Gürkan Altun'dan İşadamı Özdilek'e çağrı

04.12.2018 18:50 tarihinde yayınlandı 284 defa okundu 0 defa yorumlandı
Gürkan Altun'dan İşadamı Özdilek'e çağrı
Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Mudanya’da bir kısmı ortaya çıkarılan Myrleia Antik Kenti üzerine yapılan alışveriş merkezini hizmete açan İşadamı Hüseyin Özdilek’e tarihi bir çağrı yaptı. Altun “Saygıdeğer işadamımız adını ölümsüzleştirmek ve asırlar boyunca anılmak istiyorsa AVM ısrarından vazgeçsin ve adıyla anılacak açık hava müzesini Mudanya’ya, Bursa’ya, Türkiye’ye hatta dünyaya miras bıraksın” dedi.
 
Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi’nin Hukuk Ödülü’nü layık görülen Bursa Barosu’nun ödülünü, meslektaşı Av. Muharrem Erbey’in elinden alan Av. Gürkan Altun, törende Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Kent Savunması Ödülü’nü verdi.
 
Altun, ödülü verirken yaptığı konuşmada Myrleia Antik Kenti üzerinde AVM hizmete açan İşadamı Hüseyin Özdilek’e bir çağrı yaptı. Altun, Hüseyin Özdilek’e şöyle seslendi:
 
“Saygıdeğer işadamımız istediği her yerde bir değil, yüzlerce alışveriş merkezi açabilir. Ama toprağın altında kalan Myrleia Antik Kenti’ni başka yerde bulma ya da yeniden kurma şansımız yok. Zeugma ve Hatay’dan sonra Türkiye’nin en değerli mozaikleri Myrelia’da bulundu. Kazılar devam ettikçe alan genişledikçe kimbilir daha ne hazineler, ne zenginlikler bulunacak. Yine antik limanda derine inildikçe bel ki de her katmanda ayrı bir tarih ve kültürler karşılaşacağız ve Troya benzeri bir açık hava müzesi ortaya çıkacak. İşadamımız adını ölümsüzleştirmek ve asırlar boyunca anılmak istiyorsa AVM ısrarından vazgeçsin ve adıyla anılacak müzeyi Mudanya’ya, Bursa’ya, Türkiye’ye hatta dünyaya miras bıraksın.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatlıoğlu: 'Hizmetin farzı niy... 645
Bursaspor nereye koşuyor? 466
Burhan Dikencik vefat etti! 434
Dağ köyünden Katar Sarayı’na i... 351
BUDO ve İDO'da seferler iptal 340
Evrende yalnız mıyız? 339
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv