Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Geleneksel Kastamonu Günleri’nin 7'ncisi başladı

Ali Eşref UZUNDERE

11.04.2018 19:38 tarihinde yayınlandı 1694 defa okundu 0 defa yorumlandı
Geleneksel Kastamonu Günleri’nin 7'ncisi başladı
Bursa Kastamonulular Derneği (KASDER) tarafından her yıl organize edilen Kastamonu Günleri’nin 7'ncisi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hastane Alanı, Nülüfer adresinde başladı.

Bursa Kastamonulular Derneği (KASDER) Başkanı İsmail Tiftik, Almira Otelde düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında, bu yıl 7'ncisi yapılacak Kastamonu Tanıtım Günleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Tiftik, “Kalbimiz önce insanlık ve vatanımız, sonra doğduğumuz ve doyduğumuz kentler olan Kastamonu ve Bursa’ya fayda sağlamak için atıyor” dedi.

Bu yıl Bursa’da 7'ncisi gerçekleştirilecek “Kastamonu Tanıtım Günleri”nin, kentlerimiz arasındaki işbirliğinin gelişmesi ve güçlerinin artırmasına önemli katkı sağladığını ve kendilerini Bursa ile bütünleştirdiğini dile getiren Tiftik, dernek olarak Bursa’da Kastamonu’yu layığı ile temsil edebilmek için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. 

Bursa’da yaşarken içlerinde yaşattıkları Kastamonu kadar, Kastamonu kent protokolü, Kent dinamikleri ve seslerinin duyurulmasını sağlayan basın mensuplarının kendilerine güç verdiğini ifade eden Başkan İsmail Tiftik, 8 yıl önce göreve geldiklerinde belirledikleri; Nilüfer Belediyesi öncülüğünde 170 dönüm arazi tahsisli 50 milyon Euro bedelli Türkiye’deki 81 il, Balkanlar ve Kafkasların içinde yer aldığı yöresel konakların yapıldığı “Uluslararası Turizm Projesi olan Anadolu Arastası Hemşeri Dernekleri Yerleşkesi’nde yer alan “Kastamonu Konağı” yapılması.

Kastamonu’nun Ticari potansiyeli, tarihi, turizmi, kültürü, halk oyunları ve el sanatları ile yöresel gıdalarının Bursa’da tanıtımının yapılması için “Kastamonu Günleri” düzenlemeyi ve “Bursa’da Kastamonu Dernekleri Federasyonu” kurmayı hedeflediklerini anlatan Tiftik, bu amaçlarına ulaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını bildirdi. 

Kastamonu’nun bu yıl Türk dünyasının kültür başkenti seçildiğini bildiren Tiftik, Bu yıl 7'ncisi düzenlenen Bursa’daki Kastamonu Günleri etkinliği ile hem Bursa’nın, hem de Kastamonu’nun ticari hayatına büyük katkı sağladığını söyledi. 

Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Hastane Alanı Nilüfer/Bursa adresinde organize edilen ve 11-15 Nisan tarihleri arasında 5 gün sürecek 7'nci Kastamonu Tanıtım Günleri etkinliğine tüm Bursalı hemşerilerini davet eden KASDER Başkan Tiftik, ”Biz yöneticiler gelip geçiciyiz. Hiçbir makam ve mevki kalıcı değildir. Gerçekleştirdiğimiz 3 büyük hedefimizi gelecek nesillere miras olarak bırakıyoruz. Ve inanıyoruz ki gelecek nesiller bu bayrağı çok daha yükseklere taşıyacaktır” dedi. 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatil müzede güzel 590
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 579
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 568
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 561
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 560
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 556
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 556
Okyanustan eve suyun serüveni 554
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv