Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Etiyopya'da yolcu uçağı düştü!

10.03.2019 22:56 tarihinde yayınlandı 486 defa okundu 0 defa yorumlandı
Etiyopya'da yolcu uçağı düştü!
Etiyopya Havayolları'na ait ET 302 sefer sayılı Boeing 737 tipi yolcu uçağı düştü. Kazadan kurtulan olmazken, hayatını kaybedenlerin milliyetleri açıklandı.
 
Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gitmekte olan Etiyopya Havayolları'na ait ET 302 sefer sayılı Boeing 737 tipi yolcu uçağının düştüğü bildirildi.
 
Etiyopya Başbakanlık Ofisi'nden yapılan açıklamada "Başbakanlık Ofisi, Etiyopya hükümeti ve Etiyopya halkı adına Etiyopya Havayolları'nın Kenya Nairobi'ye hareket eden Boeing 737 uçağında hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerini iletmektedir" ifadelerine yer verildi.
 
Etiyopya Havayolları da söz konusu uçağın düştüğünü doğularken, bir firma sözcüsü uçakta 149 yolcu ve 8 mürettebat bulunduğunu açıkladı. Sözcü kazanın "Sabah 08.44'te meydana geldiği doğrulandı" şeklinde konuştu.
 
Kazada hayatını kaybeden yolcuların milliyetleri belli oldu. Etiyopya Havayolları'ndan yapılan açıklamada yolcuların 32 farklı ülkenin pasaportuyla seyahat ettiği kaydedildi. Buna göre yolcuların 32'si Kenya, 18'i Kanada, dokuzu Etiyopya, sekizi İtalya, sekizi Çin, sekizi ABD, yedisi İngiltere, yedisi Fransa, altısı Mısır, beşi Hollanda, dördü Hindistan, dördü Slovakya, üçü Avusturya, üçü İsveç, üçü Rusya, ikisi Fas, ikisi İspanya, ikisi Polonya ve ikisi İsrail pasaportuyla yolculuk ediyordu. Uçakta ayrıca Belçika, Endonezya, Somali, Norveç, Sırbistan, Togo, Mozambik, Ruanda, Sudan, Uganda ve Yemen pasaportuna sahip birer kişi bulunuyordu.
 
Yolcuların dördünün ise Birleşmiş Milletler pasaportu taşıdığı belirtildi. Bu kişilerin hangi milletten oldukları açıklanmadı. 
Kaynak : Deutsche Welle Türkçe
Anahtar Kelimeler : Etiyopya Havayolları, uçak, kaza

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
7.5 büyüklüğünde deprem! 733
Bursa'da yangın var! 717
Bizi sadece KONGRE KARARI kurt... 697
BUDO seferleri iptal! 697
Bu kadar basit gol yememeliyiz 695
Meme kanserini tespit eden kan... 689
Valilikten meteorolojik uyarı! 684
Motorin ve benzine yine zam! 677
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv