Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Erkan Aydın: 'Çiftçinin tüm borçları silinmeli'

21.05.2020 15:12 tarihinde yayınlandı 107 defa okundu 0 defa yorumlandı
Erkan Aydın: 'Çiftçinin tüm borçları silinmeli'
KARACABEYLİ ÇİFTÇİNİN BORCU 1 MİLYAR TL...
 
Geçtiğimiz hafta boyunca Orhaneli, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Gemlik ve Nilüfer’de bir takım temaslarda bulunan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, son olarak Karacabey’de vatandaşların sorunlarını ve önerilerini dinledi. Beraberinde CHP Karacabey İlçe Başkanı Gönül Avil ve yönetimiyle ilk olarak Ziraat Odası Başkanı Erhan Erdem’i ziyaret ederek çiftçinin sıkıntılarıyla ilgili bilgi aldı.
 
Yaptığı bu ziyarette Karacabeyli çiftçinin 1 Milyar TL’ye yakın borcu olduğunu öğrenen Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çağrıyı hatırlatarak devletin çiftçinin borçlarını silmesi gerektiğini söyledi. Zaten kötü olan ekonominin üzerine bir de yaşanılan bu sıkıntılı günlerde devletten de destek göremeyen çiftçinin kan ağladığını söyleyen Aydın, “Çiftçinin kapanmaz bir borcu var. Tarlasını, bağını, bahçesini, evini satıyor ama borç yine de bitmiyor. Çiftçilerimizi korumak adına tüm borçların silinmesi gerekiyor. Borç batağında olan çiftçilerimizin üretime devam etmesi imkansız hale geldi. Üretim yapmayan çiftçi sayısı her geçen gün artıyor. Milli gelirin yüzde 1’i oranında her ay çiftçiye destek verilmeli ama hiçbir zaman bu yüzde 1 verilmedi. Çiftçilerimize verilecek her destek ülkemizin geleceğine verilecek destektir” diye konuştu.
 
Kooperatifçiliğin önemine de dikkat çeken Aydın şunları söyledi:
 
“Girdi maliyetlerinden belini doğrultamayan çiftçi kooperatifçilikle ürününü ne kadara satacağını ve parasını ne zaman alacağını bilebilir. Çiftçinin köyünde ürettiği ürünler kooperatif aracılığıyla hem değerinde satılıe hem de tarlada ürünü kalmaz.”
 
Aydın, Ziraat Odası’nın ardından Pancar Üreticileri Kooperatifi Başkanı Hasan Karahasanoğlu’nu ziyaret ederek bilgi aldı. Daha sonra İlçe Başkanı Gönül Avil ve yönetimiyle birlikte şehir merkezinde ki yüksek risk grubunda olan esnaflardan berberlere ve taksicilere maske dağıttılar aynı zamanda sıkıntılarını dinlediler.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 5 milyon 936 bin 2831
4.461 vefat var, vaka 160.979 2590
Hastalıklar ellerimizde! 234
5 milyondan fazla çocuk tehlik... 212
İşte 'Normalleşme' kararları! 205
TFF'den kesin karar! 197
Pandemi nedeniyle çocuk ölümle... 196
İFSAD üyesi 26 fotoğrafçıdan t... 193
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv