Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Engelsiz Taksinin ilk seferi Başkan Sertaslan’dan

14.04.2020 22:56 tarihinde yayınlandı 868 defa okundu 0 defa yorumlandı
Engelsiz Taksinin ilk seferi Başkan Sertaslan’dan
Gemlik Belediyesi’nin bedensel engellilere yönelik hizmeti olan Engelsiz Taksi’nin ilk seferini Başkan Sertaslan gerçekleştirdi. Engelsiz Taksi, engelli vatandaşı gideceği adrese götürürken, kaldırımlarda bulunan engelli rampalarının önüne araba park etmeme çağrısında bulundu.
 
Gemlik Belediyesi engelilere yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi. Engelsiz Taksi’yle engellilerin sağlık alanında çektiği zorluklara çözüm getirmeyi ve sosyal yaşama katılımlarını amaçlayan Gemlik Belediyesi ekipleri, bu konuda çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizdi.
 
Engelsiz Taksi’yi ilk kullanan Fariz Eşiyok, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederken, engellilere herkesin yaklaşımı bu şekilde olursa engellilerin hiçbir zaman mağdur olmayacağını belirterek şimdiye kadar ulaşımda çok sayıda sorun yaşadıklarını vurguladı.
 
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan engelli yurttaşlarımızın hayata ulaşması ve sosyal alana kavuşmasın da bu hizmetin faydası olacağını ifade ederek, “Seçimlerden önce Fariz hocamın evine ziyaretine gitmiştim, ziyaret esnasında Fariz hocam sokağa çıkma ve hayata ulaşma konusundaki zorluklardan bahsetmişti. Engelsiz taksi o günden beri anlattığımız bir şeydi, tüm engellilerimize daha mutlu oldukları bir hayat diliyorum” dedi.
 
Gemlik Belediyesi yetkilileri ise Engelsiz Taksi’yi kullanmak isteyen engelli vatandaşların program hazırlanması amacıyla bir gün önceden saat 16.00’a kadar randevu alınması gerektiğini ifade ederken,  randevularda sağlık hizmetlerinin öncelikli olduğu belirtildi.
 
Konuşmaların ardından engelli vatandaş Fariz Eşiyok, özel hazırlanan rampadan engelli aracına binerek gideceği adrese Başkan Sertaslan tarafından götürüldü.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 20 milyon 956 bin 5892
5.934 vefat var, vaka 246.861 5457
Mimarlar soruyor: 'Yeşil mi Bu... 265
DSÖ: 'Koronavirüs aşısı 2021 o... 242
Hakkari'den acı haber! 232
Lozan Antlaşması'nın 97. yılı 230
Timsah turu zora soktu! 229
Kılıçdaroğlu yeniden başkan... 226
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv