Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Emperyalistlerin Atatürk’süz Türkiye planı tutmaz!

19.05.2019 17:32 tarihinde yayınlandı 380 defa okundu 0 defa yorumlandı
Emperyalistlerin Atatürk’süz Türkiye planı tutmaz!
Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, emperyalizmin, taşeronları aracılığıyla Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı değirmene su taşımaya devam ettiğini belirterek “Bilinmelidir ki taşıma su ile o değirmen dönmez, hele kökeni dışarıda olan pis sularla hiç dönmez” dedi.

Bursa Barosu Yönetim Kurulu ve avukatlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Adalet Sarayı bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşı okundu. Törene katılan meslektaşlarına hitap eden Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, 19 Mayıs 1919’un 100. yılında tekrar tekrar o günleri hatırlamakta fayda gördüklerini ifade etti.
1919 yılının koşullarını, Atatürk’ün hedeflerini, Amasya Genelgesi, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararları özetleyen Altun, şöyle konuştu:
“Bursa Barosu, Atatürk’ün kasıtlı olarak unutturulmaya çalışıldığı, Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk yokmuş gibi davranılan, hatta ‘Kurtuluş Savaşı zaten olmadı ya da olmasaydı da ne kadar iyi olurdu’ya kadar varan bir anlayışa karşı durmak için başından bu yana Atatürk Cumhuriyeti’nin ve tüm kazanımlarının yanında ve antiemperyalist cephede saf tutmuştur.

TAŞIMA SUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ, HELE Kİ KÖKENİ DIŞARIDA OLAN PİS SULARLA!
Emperyalizme ile işbirliği halinde olan FETÖ terör örgütü ve işbirlikçilerinin 1990’larda yoğunlaştırıp 2000’li yıllarda hayata koyduğu ve yaratmaya çalıştığı Atatürk’süz bir Türkiye planı Atatürk Cumhuriyeti’ne bağlı olan Bursa Barosu’nun da saf tuttuğu cephe tarafından geri püskürtülmüştür.

Ancak bu emperyalist zihinsel yapı halen taşeronları aracılığıyla Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı değirmene su taşımaya devam etmektedir. Ancak bilinmelidir ki taşıma su ile o değirmen dönmez, hele kökeni dışarıda olan pis sularla hiç dönmez.

Bizlerin ve bu milletin Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevdası aynen onun gözlerinin rengi gibi olan denizler, okyanuslar kadar büyüktür.

Bu sebeple Bursa Barosu olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak ve Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak, milli mücadele ruhuyla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Helikopter uçak ile çarpıştı! 248
Baro Başkanı Altun: 'Selam ols... 241
24 saatte 6 şehit! 238
Huzurevinde mutlu yıllar 224
‘Siyah İnci’ dalında kaldı 223
Osmangazi’de trafik düzenlemes... 222
Tower Plaza’da sona doğru 221
Efsane kaptanın milli forması ... 216
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv