Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Doktorları namlunun ucuna koyanlara dua!

Osman GÜRÇAY

16.11.2018 00:32 tarihinde yayınlandı 159 defa okundu 0 defa yorumlandı
Doktorları namlunun ucuna koyanlara dua!
Doktorlara ve sağlık personeline şiddet uygulayan, darp eden ve hatta katleden ülkeler arasında kaçıncıyız bilmiyorum ama kafalarda olduğumuza eminim…
 
Bu teröre özellikle Devlet Hastanelerinde tanık olmamız asla sürpriz değildir. Devlet Hastanelerinde ve Devlet Hastanesi kapsamına alınmış SGK Kurum Hastaneleri ve Tıp Fakülte Hastanelerinde sağlıklı acil servis ve yoğun bakım üniteleri tıka basa dolu yatak ve altyapı ile tıbbi donatıları bakımından yetersizdir.
 
Bütün bu imkânsızlıklara rağmen çalışanların insanüstü çabalarını ve fedakârlıklarını görmekten gelmek ayıptır günahtır ve nankörlüktür.
 
Elbette herkesin hastası kendine özeldir ve tedavisine öncelik bekler ama fiziki koşulların yetersizliğinin günahını sağlık personeline yükleyemezsiniz.
 
Benim başıma ne gelirse gelsin ilk durağım olan Çekirge Devlet Hastanesi her seferinde acil servis doktorları ve tecrübeli sağlık ekibi ile gerekeni yaptı beni hayata döndürdü. Baş ağrıma, mide bulantıma değil aklıma bile gelmeyen kalp krizimi serumlarla öteledi ve sabahında ameliyata gönderdi.
 
Acil servis koşulları elbette konforlu, istenen düzeyle değil ve aşırı kalabalık ama personelin off dediğine tanık olmadım. Onların da dileği daha iyi fiziki koşullar ancak düzeltecek onlar değil devlettir.
 
O kötü koşullara ve kıt gelirlere rağmen meslek ilkelerine tek bir leke sürmeden görev yapan insanlar her türlü takdirin üzerindedir.
 
Doktorları suçlayanlara naçiz bir tavsiyem var. Kendi hastaları olmadan bir zahmet herhangi bir Devlet Hastanesinin acil servisine gitsinler ve bir köşeden yaşananları izlesinler, hasta yakınlarından bile daha titiz çalıştıklarını ve hastalarına baktıklarını göreceklerdir.
 
Hasta yakınlarının tek derdi sonucun bir an önce kendilerine iletilmesidir ama bir doktor hasta yakınına bir de zır cahil ise dert anlatmaktansa hastasına bakmayı tercih eder.
 
Hal böyle iken;
 
Doktorlara şiddet uygulayanlara ve TBMM den Doktorları, Sağlık Personelini koruyan yasaları çıkarmayan ve hizmet kalitesinin yükselmesi açısından fiziki koşulları düzeltmeyen hatta komisyonda kavga edenlere karşı hep birlikte dua edelim.
 
Allah, size dert versin ama doktor vermesin.
 
Allah, sizin evlatlarınızı Devlet Hastanesinde doktor yapsın.
 
Allah, en yakınlarınızın başına gelen doktoru 2018 sonrası mezunlarından nasip etsin.
 
Allah bir gün sizin doktora ihtiyacınız olduğunda mutlaka gece yarısı olsun ve kapısında özel hastane yazan, otoparkı acil servis, kazan dairesi morg olan bir dükkâna gidin de damar yolu bile açamayan personel, uzman olmayan icapçı nasip etsin.
 
Bu dualarımın birisi tutsa bile yasaları gece uyumadan çıkaracağınızdan şüphem yoktur.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Tatil müzede güzel 607
İşte ZTK Çeyrek Final kuraları 591
Öfkeli ve hüzünlü şarkı sözler... 582
Fidanlar yeşil Bursa için topr... 574
Türkyılmaz'dan çocuklara buz p... 573
UNICEF'ten çocuklar için yardı... 569
Alışveriş çantaları Büyükşehir... 569
Okyanustan eve suyun serüveni 568
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv