Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Dağ ilçelerinde konforlu ulaşım

27.11.2018 22:11 tarihinde yayınlandı 312 defa okundu 0 defa yorumlandı
Dağ ilçelerinde konforlu ulaşım
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 17 ilçede başlatılan ulaşım yatırımları aralıksız sürerken, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve Keles ilçelerinde de kaliteli yollarla konforlu ulaşım dönemi yaşanıyor.
 
Bursa’da ulaşımı sorun olmaktan çıkarmak amacıyla akıllı kavşak uygulamaları ve yol genişletme çalışmalarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerde de mevcut yolları daha sağlıklı hale getirmek amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında dağ ilçelerinden Orhaneli’nde de sathi kaplama ve sıcak asfalt çalışmalarıyla ulaşıma konfor, yollara kalite geldi. Orhaneli’nin Söğüt Mahallesi’nde 1 kilometre, Yakuplar’da 2 kilometre, Karesi - Firuz bağlantı yolunda 2,7 kilometre ve Kusumlar Mahallesi’nde de 3 kilometre sathi kaplama çalışması tamamlanırken, Gümüşpınar Mahallesi’nde ise 3,5 kilometre sıcak asfalt çalışması yapıldı.
 
Sezon verimli geçti
Özellikle dağ ilçelerinde kış bastırmadan ulaşım yatırımlarını tamamlayan hedefleyen ve oldukça verimli bir asfalt sezonu geçiren Büyükşehir Belediyesi, Harmancık ilçesinde de Karaca İshaklar Mahallesi bağlantı yolunun 3,5 kilometrelik sıcak asfalt kaplama çalışmasını tamamladı. Yine Harmancık’ta Balatdanişment Mahallesi’nde 2 kilometre sıcak asfalt ve Kışmanlar, Akpınar, Gedikören ve Kocapınar’da 24 kilometre sathi kaplama yapıldı.
 
Keles İlçesinde Kozluöreren, Kıranışıklar mezarlık yolu ve mahalle içi, Uzunöz Kıranışıklar arası, Turanköy, Davutlar, Harmandemirci ve Dedeler’de yaklaşık 20 kilometre sathi kaplama işi bitirildi.
 
Büyükorhan ilçesinde ise yol çalışmaları kapsamında Aktaş, Pınarköy, Çeribaşı, Hacıahmetler, Kayapa, Balaban, Yenice, Burunca ve Sarnıç’ta 16 kilometre sathi kaplama ve 13 kilometre de sıcak asfalt kaplama yapıldı.
 
Hedefe ulaşıyoruz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sadece kent merkezinde değil 17 ilçede de ulaşım yatırımlarına öncelik verdiklerini hatırlatarak, asfalt sezonu başında belirledikleri hedefe adım adım ilerlediklerini söyledi. Dağ ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçelerde ekiplerin gece gündüz çalıştığını ifade eden Başkan Aktaş, “Bursa’nın her köşesine ulaşımın daha kolay olması için tüm ekiplerimizle, ilçelerimizde de yol yapım ve bakım faaliyetlerimize hızla devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ay küçülüyor! 428
'Oyuncularımıza güveniyorum' 420
Turgay Erdem’den Rektör Kılavu... 420
İşsizlik rakamları açıklandı! 417
Spor Şenlikleri geleneksel oyu... 414
Engelli gençlere asker kınası ... 413
Ulaşım 19 Mayıs’ta ücretsiz! 404
Yeni doğan her yedi bebekten b... 400
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv