Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Büyükşehir ile Osmangazi arasında güç birliği

31.01.2018 22:59 tarihinde yayınlandı 5673 defa okundu 0 defa yorumlandı
Büyükşehir ile Osmangazi arasında güç birliği
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilçelerdeki projelerin revize edilmesine yönelik toplantılar kapsamında 15 ilçenin ardından Osmangazi Belediyesi’ni de ziyaret etti. Osmangazi’nin yaklaşık 1 milyonluk nüfusuyla Bursa’nın en büyük ilçesi ve gözbebeği olduğunu kaydeden Başkan Aktaş, “Osmangazi’ye yapılan hizmet, direkt Bursa’yı ilgilendiriyor. Dolayısıyla aldığımız kararlar Bursamıza güç katacaktır” dedi.
 
2018 yatırımlarına neşter  
Bursa’da muhtarlar, gençler ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelip istişarelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer taraftan ilçe ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. 15 ilçenin ardından son olarak Osmangazi’yi ziyaret eden Başkan Aktaş, İlçe Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve belediye yöneticileriyle birlikte 2018 yılı yatırımlarını değerlendirdi. Belediyeye girişte Dündar tarafından kapıda karşılanan Başkan Aktaş, makam odasında basın açıklamasında bulunduktan sonra meclis salonunda düzenlenen toplantıya katıldı.
 
İstişarelerle alınan kararlar
Büyükşehir ve Osmangazi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Aktaş, göreve başlar başlamaz gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleri kapsamında Osmangazi Belediyesi’ne geldiklerini ifade etti. Bir tarafta iş ve işlemler devam ederken diğer tarafta özellikle ilçe bazında neler yapılabileceği noktasında ilgili belediye yöneticileriyle bir araya geldiklerini belirten Başkan Aktaş, “Kurumlar arasında çalışma şartları ve şekilleriyle alakalı ne gibi aksaklıklar var. Bu ve benzer konularla ilgili istişarelerde bulunup sonuçlar çıkartıyoruz” diye konuştu.  
 
“Osmangazi, Bursa’nın kendisi”
Başkan Aktaş, yaptığı konuşmada, Osmangazi’nin bütünüyle Bursa’yı temsil ettiğini söyledi. Hem ismi hem de lokasyonu itibariyle ilçenin şehrin kendisini olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “Uzak ilçelerle buradaki sıkıntılar aynı olmayabilir fakat hem Büyükşehir hem de Osmangazi’nin yetkisinde olan konular bulunuyor. Bunların etkileşiminde muhakkak eksiklikler yer alıyor. Yaşanan sıkıntıları nasıl aşabiliriz, neler yapabiliriz noktasında elimizdeki plan ve projeleri revize ettik. Hem belediye başkanları hem de yöneticiler olarak karşılıklı sıkıntıları aşma noktasında gayret sarf edeceğiz. Yaptığımız toplantı ve aldığımız kararların hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
“Çalışmalar Bursa’ya değer katacak”
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise Başkan Aktaş’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükşehir ile Osmangazi’den ekiplerin bir araya gelmesinin son derece olumlu olduğunu kaydeden Dündar, “Burada yapacağımız çalışmalar aslında Bursa’ya değer katacak. Bizler bu şehre hizmet etmekle mükellef olduğumuza göre, çalışarak Bursalılara verdiğimiz sözleri ve hak ettikleri hizmetleri yerine getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.
 
Başkan Aktaş, ziyaretin anısına Dündar’a BUSMEK kursiyerlerince yapılan ipekten tablo hediye etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 63 milyon 359 bin 10489
190 vefat var, vaka 30.110 9494
Ege Denizi'nde büyük deprem... 351
Vali Canbolat'ın Afet Eğitimi ... 284
TCMB Başkanı görevden alındı 262
Sercan Yıldırım Futbol Akademi... 253
Yenişehir’de çifte açılış 249
Vali Canbolat'tan 'Organ Bağış... 244
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv