Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Büyükşehir'den park sorununa köklü çözüm!

31.12.2018 21:20 tarihinde yayınlandı 274 defa okundu 0 defa yorumlandı
Büyükşehir'den park sorununa köklü çözüm!
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer’de belediye binası, kaymakamlık ve vergi dairelerinin bulunduğu İhsaniye Meydanı’ndaki parklanma sorununa köklü çözüm getirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 bin metrekare alan ücretsiz otoparka dönüştürülürken, ilçe sakinleri gönül rahatlığı ile ücretsiz otoparka araçlarını bırakıp, resmi kurumlardaki işlerini halledebiliyor.
 
Bursa’da ulaşım sorununun çözümüne yönelik başlatılan akıllı kavşak uygulamaları ve yol genişletmelerle trafikte hissedilir bir rahatlama sağlayan Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan parklanma sorunu yaşanan bölgelere de alternatif çözümler üretiyor. Nilüfer İlçesi’nde ilçe belediyesi, kaymakamlık ve vergi dairelerinin bulunduğu İhsaniye Meydanı’nda vatandaşların en önemli sorunu olan otopark meselesi de Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuldu. Bölge sakinlerinden gelen talepler üzerine konuyu gündeme alan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURBAK, hazineye ait olan yaklaşık 7 bin metrekarelik alanı otoparka dönüştürdü. Toplam 400 araç kapasiteli otopark ücretsiz olarak hizmet vermeye başlarken, günlük doluluk oranı da 300 araca ulaşıyor.
 
Resmi kurumlardaki işlerini görmek için gelen, ancak araçlarına park edecek yer bulamayan ve zorunlu olarak ücretli otoparkları kullanmak zorunda kalan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz otopark uygulamasıyla rahat bir nefes aldı. Araçlarını gönül rahatlığı ile BURBAK otoparkına bırakan vatandaşlar böylelikle resmi kurumlardaki işlemlerini de rahatlıkla yapabiliyorlar.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Ölümlerde akciğer kanserinin r... 234
Sağlıksız dişler kanser riski! 232
2 milyar kişi temiz su içmiyor... 227
Dünya 11 milyar insanı besleye... 222
Nilüfer, Litvanya ve Yunanista... 216
Bursa’ya hizmetin siyaseti yok 209
Nilüfer Edebiyat Müzesi ödülle... 206
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv