Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

BUÜ Tıp Fakültesi’ne kalp nakli onayı

25.12.2019 13:29 tarihinde yayınlandı 202 defa okundu 0 defa yorumlandı
BUÜ Tıp Fakültesi’ne kalp nakli onayı
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Organ Nakil Merkezi , kalp nakli yapabilmek için gerekli izinleri almayı başardı.

Böbrek, karaciğer, kornea ve kemik iliği naklinde Güney Marmara’nın en büyük ve en donanımlı hastanelerinden birisi olma özelliğini taşıyan BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’ndan kalp nakli yapmak için de gerekli izinleri aldı. Güney Marmara Bölgesi’nin önde gelen nakil merkezlerinden birisi olan BUÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, 2020 yılı itibariyle kalp nakilleri yapmaya başlayacak.

2020’DE NAKİLLER BAŞLAYACAK
Gelişme hakkında detaylı bir açıklama yapan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kaya, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin gerçekleştirdiği denetimlerde, hastanenin kalp nakli ile ilgili gerekli donanımı sağladığı ve ameliyat ekibinin gerekli eğitimi alarak yeterli deneyimi kazandığının belirlendiğini söyledi. Alınan son izinle birlikte tam bir organ nakil merkezi hüviyetine büründüklerini vurgulayan Dekan Prof. Dr. Ekrem Kaya; “Fakülte ve hastane yönetimi olarak çok gururluyuz. Uzun süredir yaptığımız çalışmalar nihayet sonuçlandı.  Böbrek nakli, karaciğer nakli, kornea nakli ve kemik iliği naklinin yanında Güney Marmara Bölgesi’ne hizmet etmek için Kalp Nakli Ruhsatı’nı da almayı başardık. 2020 yılından itibaren bölgemizde kalp nakli bekleyen hastalarımızın artık başka bir merkeze veya hastaneye gitmesine gerek kalmadı. İnşallah kalp bağışlarının yapılmasıyla birlikte biz de nakillere başlayacağız” şeklinde konuştu.

Dekan Kaya, kendilerine her türlü desteği veren BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a, Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Rıdvan Ali’ye ve tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Bursa’nın kültürel değeri; Gez... 218
Lider'i yenmek güzel oldu! 179
Valilikten meteorolojik uyarı! 176
Kazakistan'da Uçak düştü! 175
Destan Bursa’dan yazılıyor! 167
BUSADER'den "Engelsiz Park" ya... 159
Çocuklara yönelik şiddet üç ka... 158
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv