Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bursalı Tekstilciler Polonya’dan ‘Umutlu’ döndü

26.03.2019 17:21 tarihinde yayınlandı 498 defa okundu 0 defa yorumlandı
Bursalı Tekstilciler Polonya’dan ‘Umutlu’ döndü
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Tekstil ve Giysilik Kumaş UR-GE Projeleri kapsamında Polonya’da düzenlenen yurt dışı pazarlama faaliyetine katılan Bursa iş dünyası temsilcileri, Bursa’ya yeni işbirliği anlaşmalarıyla döndü. Lodz Fashion Meetings ismiyle düzenlenen B2B etkinliğinde 600’e yakın iş görüşmesi gerçekleştiren Bursalı firmalar, çok sayıda sipariş aldı. 
 
Ticaret Bakanlığı destekleriyle Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Tekstil UR-GE ve Giysilik Kumaş UR-GE projelerinin ortaklaşa düzenlediği Polonya yurt dışı pazarlama faaliyeti sona erdi. Polonya’nın tekstil başkenti olarak anılan Lodz kentinde gerçekleştirilen etkinliğe proje üyesi 39 Bursa firması katıldı. Heyetle birlikte Polonya’ya giden BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, firmaların Polonya tekstil sektöründeki potansiyeli gördüklerini ve olumlu sonuçlarla Bursa’ya döndüklerini ifade etti. 
 
İKİ GÜNDE 500 İŞ GÖRÜŞMESİ
BTSO olarak ihracatın geliştirilmesi noktasında çok kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden İsmail Kuş, Polonya pazarının da tekstil sektörü açısından önemli fırsatlar barındırdığına dikkat çekti. UR-GE projeleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte firmaların beklentilerinin çok üstünde görüşmeler gerçekleştirdiğini kaydeden İsmail Kuş, “Lodz kentinde düzenlenen ikili iş görüşmeleri etkinliğine aralarında LPP gibi dev firmaların temsilcilerinin de yer aldığı 300’ün üzerinde Polonyalı iş insanı katıldı. Avrupa’da bu kadar ilgi gören bir etkinlik düzenlemek kolay bir iş değil. Ayrıca iki gün boyunca firmalarımız 600’e yakın iş görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin yüzde 40’tan fazlası olumlu sonuçlanma potansiyeline sahip.” dedi. 
 
Firmaların birçoğunun yeni siparişlerle Bursa’ya döndüğünü kaydeden İsmail Kuş, Polonyalıların Bursa ile iş yapmak adına istekli olduğunu belirterek, “Polonya’ya yeni heyetler göndermeye devam edeceğiz. Karşılıklı ticaretimizin artırılması yönünde çalışmalarımız sürecek.” ifadelerini kullandı. 
 
BURSA TEKSTİLİNE ÖVGÜ
Etkinliğin düzenlenmesine destek veren Polonya Tekstil Kümesi Başkanı Marcin Jablonski, çok verimli iki gün geçirdiklerini söyledi. BTSO ile olan ekonomik işbirliklerinin her geçen gün daha fazla güçlenmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Jablonski, “Görüşmelere LPP, Monnari, Gatta, Tatuum ve Top Secret gibi Polonya tekstilinin önde gelen firmaları da katıldı. Önümüzdeki süreçte Türkiye ile olan işbirliğimizi daha da kuvvetlendireceğiz.” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Meme kanseri tedavisinde umut ... 453
Korumak için hala şansımız var... 436
'Çevreye karşı sorumluluğumuzu... 426
Babaların çocuk bakımına ayırd... 424
Gazişehir Süper Lig’de! 410
Türkyılmaz: 'Kumyaka eski güze... 404
Milli Takım'a moral oldu! 381
Mudanya'da 7'den 70'e satranç ... 380
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv