Para Piyasaları Yükleniyor ...

Hava Durumu Yükleniyor ...

Bursa’nın dev spor organizasyonu başlıyor...

17.12.2019 17:35 tarihinde yayınlandı 285 defa okundu 0 defa yorumlandı
Bursa’nın dev spor organizasyonu başlıyor...
Bu yıl 19. su düzenlenecek olan Bursa’nın en geniş katılımlı ve en önemli spor organizasyonlarından Nilüfer Uluslararası Spor Şenliği hazırlıkları, tertip komitesi üyeleri ve branş koordinatörlerinin tanıtımı ile başladı. Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Erdem “Amacımız çocuklarımızın dayanışma ve paylaşma duygularını geliştirmesi” dedi.
 
20 Nisan-20 Mayıs 2020 tarihleri arasında 19.su düzenlenecek olan Nilüfer Uluslararası Spor Şenliği’nin tanıtımı ilçedeki devlet okulları ve özel okulların temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinlik bu yıl da Nilüfer Belediyesi tarafından, Nilüfer İlçe Kaymakamlığı himayesinde, İlçe Milli

Eğitim Müdürlüğü ve Nilüfer Belediyespor’un katkıları ile düzenlenecek. 

Şenliklerin ilk buluşmasında tertip komitesi üyeleri ve branş koordinatörleri; okul idarecileri ve branş öğretmenlerine tanıtılarak hazırlık koordinasyon süreci başlamış oldu. Buluşmada söz alan Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Tüfekçi, şenliklerin farklılıkları zenginlik olarak kabul ederek, kurumların uyumlu çalışmasıyla dayanışma ve birlikteliği pekiştirdiğini ifade etti, 19. yaşına giren organizasyonun artık kendi kültürünü oluşturduğunun altını çizdi.

Tüfekçinin ardından söz alan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da kapsayacak şenliklerin 20 Nisan’da başlayacağını hatırlattı. Etkinliğe destek veren ilgili kurum temsilcileri, idareci ve öğretmenlere teşekkür eden Başkan Erdem “Spor kenti Nilüfer’e yakışan bu dev organizasyonun startını bugün veriyoruz. Amacımız yıllardır düzenlediğimiz bu şenliklerde çocuklarımızı çeşitli branşlarda yarıştırmak değil. Bir şenlik havasında onlara spor yaptırmak, spor yaparken de paylaşma ve dayanışma duygularını daha fazla yaşamalarını sağlamak istiyoruz. Her yıl artan katılımla bu amaca ulaştığımızı görmek de bizi fazlasıyla mutlu ediyor” dedi. 

2019 yılı rakamlarına göre 164 okuldan 2 bin 471 takım ve 24 bin 350 öğrencinin katıldığı Nilüfer Uluslararası Spor Şenlikleri’ne bu yılki katılımın rekor düzeye ulaşması bekleniyor. 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları
Linkler
Bugün
Bu Hafta
Bu Ay
Çok Okunanlar
Vaka sayısı 18 milyon 837 bin 5638
5.798 vefat var, vaka 237.265 5283
İşte işsizlik rakamları! 341
Süper Lig hayali Play Off'a ka... 266
Aşı araştırmalarından kötü hab... 259
BUÜ’lü akademisyenlere TÜBİTAK... 252
Dünya nüfusumuz 7,8 milyar old... 240
Türkiye devleri arasında Bursa... 232
Şans Oyunları

Şans Oyunları
Yükleniyor ...

Anket

Yeni sitemizi nasıl buldunuz?

Lütfen tercih yapınız !

Arşiv